VIDEO! Eminem astub poksiringi: kui tundub, et tabasin klaaslage, lähen veel kõrgemale

28. jaanuar 2021 | Uudised

Spordis on muusikal oluline roll, mis annab inspiratsiooni ja jõudu edasi tegutsemiseks. Poksiga seostatav muusika ei pea tingimata jääma poksisaali, vaid annab ka tavakuulajale tšempionitunde, millega ta ka ei tegeleks.

Lood, mis annavad motivatsiooni edasi võidelda

Poksimaailmas väga populaarsed lood on tulnud just Eminemi sulest. Näiteks “Lose Yourself” on võitlejate seas väga popp matšile sisenemiseks – pole ka ime, räägib see ju noorest mehest, kes üritab end tõestada ja läbi lüüa. Kusjuures seda kuulas ka president Obama enne oma kõnesid. Poksimaailmas on populaarne ka tema “Til’ I Collapse”, mis annab inspiratsiooni mitte alla anda ka siis, kui on raske. Nüüd on Eminemil tulnud välja uus lugu “Higher”, millest tõotab tulla poksimaailma uus hitt.

Eminemi lugu “Phenomenal” oli ka filmis “Southpaw”. Kusjuures filmis pidi algselt Eminem mängima peaosa ning see on inspireeritud tema võitlusest tema sisemiste deemonitega.

Uus “Higher” (eesti keeles “Kõrgemale”) video tuli välja 23. jaanuaril enne Dustin Poirieri ja Conor McGregori UFC võistlust Abu Dhabis ning videos teevad kaasa McGregor, UFC boss Dana White ja Michael Eaves ESPN-ist.

Videos astub Eminem poksiringi ning laulusõnadki on poksijale motiveerivad. “Kuhu ma peaksin edasi minema? Mul pole aimugi. Tean vaid, et iga kord, kui tundub, et tabasin klaaslage, lähen veel kõrgemale, kui olen eales olnud (Where am I supposed to go from here? Really I have no idea. All I know it’s every time I think I hit my ceiling. I go higher than I’ve ever *** been),” räpib Eminem.

Kahtlemine annab jõudu õnnestumiseks

Videot vaadates tekkis paljudel fännidel küsimus, et kas videos näidatud intervjuu ja konflikt UFC bossi Dana White’iga on päris ja kas Eminem hakkab tõesti poksijaks. Paraku pole see päris, ent toob paralleele paljude poksijate maailmaga ja annab neile nõu, et kui sa oled endale sihi võtnud, ei tasu võtta kuulda kedagi, kes ütleb, et sa ei saa hakkama.

Kui sa oled endale sihi võtnud, ei tasu võtta kuulda kedagi, kes ütleb, et sa ei saa hakkama.

“Eminem suhtub räppi samamoodi nagu maailma parimad sportlased. Ta on terve elu õppinud ja arenenud, et saada parimaks,” räägib Michael Eaves. “Kuid kas ta saab hakkama oma järgmise lahinguga? Üks asi on jagu saada oma vastastest, teine asi on saada jagu oma deemonitest.”

Üks asi on jagu saada oma vastastest, teine asi on saada jagu oma deemonitest.

Dana White tõdeb videos, et Eminemil on raske oma deemonitega võidelda. Eminem vastab aga talle, et need, kes temasse ei usu, annavad talle jõudu edasi võidelda ja õnnestuda. “Parim osa su arvamuse juures on see, et see ei loe ja kui iga võitleja kuulaks su kahtlusi, poleks sul kedagi!”

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel