VIDEO! Euroopa meistriks saanud Ukraina judoka Bodgan Jadov pühendas võidu sõjas kannatavatele ukrainlastele

04. mai 2022 | Uudised

Bulgaarias toimusid judo Euroopa meistrivõistlused, kus võitis kuldmedali Ukrainast pärit Bogdan Jadov. Ta pidas emotsionaalse kõne ning pühendas võidu enda sõjas kannatavatele kaasmaalastele.

Jadov sõnas, et võitis Ukraina nimel – et maailm kuuleks Ukraina hümni. Ta ütles, et on mures Ukrainas toimuva sõja pärast ning tänas kõiki alaliite, kes tulid keerulises olukorras vastu. Jadovi sõnul ei olnud võistlusteks kerge treenida, aga ta on väga õnnelik, et suutis võita.

Ukrainas toimuv sõda on kestnud juba pikka aega ning ehkki head inimesed on palju aidanud, on abi vaja jätkuvalt. Annetada saab näiteks läbi Usyki fondi, mis on loodud, et aidata Ukraina sõjaväge ja rahvast. „Meie sõdurid võitlevad vapralt vabaduse ja demokraatia nimel, ohverdavad oma tervise ja vahel ka elu. Tuhanded ukrainlased on kaotanud oma lähedased, paljud on jäänud koduta ja elementaarsete eluks vajalike tarveteta. Me tahame aidata neid, kes seda praeg kõige rohkem vajavad,“ ütles eestvedaja Oleksandr Ussõk.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by USYK FOUNDATION (@usyk.foundation)

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel