Eesti võitis esmakordselt taekwondo MM-i kulla

29. august 2018 | Uudised

Esmaspäeval, 27. augustil saabus Eesti taekwondokoondis esmakordselt koju maailmameistritiitliga – Anni Ermel võitis kulla XII taekwondo juuniorite MM-il Minskis.

Viie päeva kestel, 22.-26. augustini, võistlesid Minskis parimad taekwondo juuniorid 56 riigist. Tallinna juunior Anni Ermel tuli maailmameistriks sparringus kehakaalus üle 65 kg.

„Meie jaoks on see märgiline võit – esimest korda kõlas Eesti hümn taekwondo maailmameistrivõistlustel. Varasemalt on meie koondis mitmel korral toonud koju kuldmedaleid Euroopa meistrivõistlustelt. Korduvalt oleme MM-il olnud kuldmedalile väga lähedal, saavutanud teise, ka kolmanda koha, kuid maailmameistritiitlit pole meil varem olnud. Anni Ermeli võit on meile väga tähtis,“ ütles Eesti Taekwondo Liidu president Mihhail Kõlvart.

Seekord esindasid Eesti koondist seitse sportlast treenerite Kazbulat Šogenovi ja Robert Trofimovi juhendamisel. Pärnu sportlasel Kamilla Velikopoljel jäi puudu üks võit, et jõuda poolfinaali ja tõusta pjedestaalile.
Koondise liikmed, kelle seas oli nii kogenud sportlasi kui ka debütante, esindasid nelja klubi kolmest Eesti linnast: Katleri Taekwondo Klubi (Tallinn), Katleri Shogen Club (Maardu), Pärnu Taekwondo Klubi ja Hvarang (Tallinn).

Ermel on kahekordne Euroopa meister 2016-2017 ja tal on hõbemedal koduselt EM-ilt 2018. Velikopolje on eelmise aasta Euroopa meister.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel