Foto: Saranya Chalermchai (Martial Arts Thailand): https://www.martialartsthailand.com/

Sellises saalis treenib Wanheng Menayothin

28. august 2018 | Uudised

Selline on kuur, kus treenib ja vahel ka elab WBC kuni 48-kiloste meeste tšempion Wanheng Menayothin, ainuke poksija Floyd Mayweather juuniori kõrval, kellel pole kaotuseid ega viike, kuid on vähemalt 50 võitu. Mayweather loobus poksist pärast 50 võitu, kui Rocky Marciano 49-0 löödud. 32-aastasel Wanhengil on võimalik 28. augustil tiitlimatšis Pedro Taduraniga (12-1) võtta 51. võit.

Wanhengi treeningsaal asub Bangkoki vaeses linnaosas, kus siblivad kanad ja inimesed naeratavad hiiglaslikke naeratusi. Tai on üks neid riike, kus inimesed on seda õnnelikumad, mida vaesemad nad on, kirjutab Boxing News. Wanheng sõidab tavalise autoga, lendab odavate lendudega ja kuigi tal on kaks maja, üks Bangkokis ja teine kodulinnas Maha Sarakhamis, eelistab ta elada treeningsaalis.

Wanheng on tilluke, 158 sentimeetrit. Tema hüüdnimi on Väike Hiiglane. Wanheng on tšempion juba neljandat aastat. Kõik 50 matši on ta pidanud Tais. 32 võitu on tulnud punktidega ja punktivõitu prognoositakse ka filipiinlase Tadurani vastu.

Ärge saage valesti aru – Wanheng võib lüüa mehe pikali. Tema viimane vastane Leroy Estrada polnud mingi Conor McGregori-sugune naljamees ja Wanheng lõi ta pikali neli korda. Kohtunik peatas matši 5. raundis. „Ma ei tea Taduranist midagi, aga mu ettevalmistus on ideaalne,“ sõnab Wanheng.

Wanheng ütleb, et Mayweather tema mõtetes ei liigu. Jah, ta sai viimase matši eest pisut rohkem raha, aga see lihtsalt tähendab, et ta võib naise ja kahe lapse eest paremini hoolitseda. Kuulsus teda ei huvita.

Hommikuti Wanheng jookseb ja taob pad’e, pärastlõunal sparrib ja lööb poksikotti, abiks treener Supharb. Vahepeal hoiab ta võib-olla kotti kellegi teise jaoks või jagab soovitusi. Kõik on saali teretulnud. „Ah tema ongi? Ta aitas mul käsi siduda,“ ütleb üks turist Londonist. Wanheng Tais nii kuulus ei ole kui Srisaket Sor Rungvisai.

Wanheng on lojaalne oma promootorile ja kui promootor ei taha, et Wanheng poksiks teiste organisatsioonide tšempionitega, mitmes kaalus või kuskil mujal kui Tais, siis Wanheng ei poksi. Kaotuseta on 50 võiduni jõudnud muidki poksijaid, aga nad on hiljem kaotanud. Wanheng kavatseb pärast esimest kaotust lõpetada.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel