Tallinna parimad noorsportlased 2024 (Foto Erlend Štaub)

Foto: Erlend Štaub

VAATA NIMEKIRJA I Tallinn tunnustas silmapaistvaid noorsportlasi ja nende treenereid

16. veebruar 2024 | Uudised

Abilinnapea Tiit Terik tunnustas Tallinna raekojas pealinna silmapaistvamaid noorsportlasi ja nende treenereid, kes on edukalt osalenud noorte ja juunioride rahvusvahelistel tiitlivõistlustel. Tallinn toetab 58 parimat noorsportlast vanuses 14–23 ja nende treenereid, vahendab Pealinn.

Abilinnapea Tiit Terik rõhutas, et tänavu tunnustatakse rekordarv noorsportlasi ja nende treenereid. „Koroonapandeemia pole vähendanud, vaid pigem suurendanud noorte motivatsiooni tipptasemel sporti teha. Sel aastal tunnustame kolme maailmameistrit, viit Euroopa meistrit ning mitmeid medaliste 2023. aasta noorte tiitlivõistlustelt. Need saavutused on olulised linna spordikultuuri edendamisel ja illustreerivad suurepäraselt Tallinna sportlikku tipptaset ja noorte pühendumust oma alale,” lisas Terik.

Tunnustuse pälvisid ujujad Eneli Jefimova ja Lars Sebastian Antoniak, taekwondo-sportlased Arina Tišuk ja Aleksandra Andrejeva, karatekad Tan Markus Ojala, Ragnar Audse, Mihkel Mets ja Marii Räpp, vehklejad Markus Salm ja Edvin Jahu, kergejõustiklased Valeria Smirnova, Karl Kristjan Pohlak ja Robert Kompus, maadlejad Viktoria Vesso, Raimond Prous ja Mardo Ärmus, purjetajad Bertha Kivistik, Liisbeth Orav, Karl Sören Tamm, Saskia Põldmaa ja Ann Carolin Victoria Vürst, veemotosportlane Ander Hubert Lauri, taipoksijad Roman Mitjajev, Brigitta Vaab, Viktoria Golubeva, Ruslan Mitjajev ja Nikita Isopežko, piljardimängijad Revo Maimre, Karl Gnadeberg ja Sander Tamm, kabemängija Priit Lokotar, jõutõstja Annela Aus, allveeujujad Polina Ikkonen ja Pauline Tanis, triatleet Liis Kapten, poksijad Joosep Palm ja Nikita Belikov, judokad Gayane Pogosjan ja Filipp Štšekotin, iluvõimlejad Polina Tubaleva, Elys Kretelle Kukk, Kamila Grigorenko, Nika Oborskaja ja Sofia Jakovleva, iluuisutajad Arlet Levandi ja Niina Petrõkina, jalgrattur Oliver Mätik, viievõistleja Mia Kotkin, orienteeruja Liise Lillelaid, sportakrobaadid Kirke Arukaevu ja Liisa Männiko, allveesportlane Aleksei Popov, (para)ujujad Keira Rattur, Kaspar Paul Loik, Betti Oblikas ja Säde Pärnoja, (para)kergejõustiklane Rinat Raisp ning golfimängija Richard Teder.

Toetuse suurus noorsportlastele on vastavalt kriteeriumitele 500–1500 eurot. Toetuse määramisel võtab komisjon aluseks taotluse esitamisele eelneval kalendriaastal saavutatud sportlikud tulemused. Arvestatakse vastaval alal või kategoorias osalejate arvu ja toetuse taotleja saavutatud kohta. Samuti ala tuntust ja populaarsust nii rahvusvahelisel kui ka Eesti tasandil, võistlusel osalenud riikide arvu, ala kuulumist olümpiamängude kavva ja/või Tallinna eelisarendatavate spordialade nimistusse. Rahvusvaheliste tiitlivõistluste hulka on antud juhul arvatud noorte olümpiamängud, juunioride maailmameistrivõistlused ja Euroopa meistrivõistlused, juunioride maailma ja Euroopa karikavõistluste finaal (lõpptulemus) ning noorte olümpiapäevad ja universiaad.

Noorsportlaste tunnustusüritust korraldab Tallinna kultuuri- ja spordiamet 12. korda, esmakordselt toimus see 2013. aastal toonase abilinnapea ja tänase linnapea Mihhail Kõlvarti algatusel.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel