Usman alistas Burnsi nokaudiga

14. veebruar 2021 | Uudised

UFC meister (77,1 kg) Kamaru Usman alistas 13. veebruaril Las Vegases Gilbert Burnsi.

Burns alustas kohtumist rusikalöögiga näkku, mis sundis Usmanit käed maha panema. Kardeti, et tuleb järjekordne Usmani klintšimatš, kuid Usmanil polnudki vajadust Burnsi maha või vastu seina viia, sest Burns kukkus avaraundis ise ja veetis suure osa avaraundist selili, järgmises aga Usman loksutas Burnsi pidevalt võimsate tabamustega ja lõi lõpuks pikali. Võit tuli 3. raundis tehnilise nokaudiga. Ta kukutas Burnsi rusikalöögiga vastu lõuga ja asus lamavat vastast taguma nii palju, et kohtunik lõpetas kohtumise. Burnsil olid pisarad silmis, kui ta Usmanit õnnitles. „Endise kergekaallase kohta on tema löökides palju jõudu,” tunnustas meister. Usmanil on 13 järjest saadud võitu UFC-s. Rohkem on vaid Anderson Silval – 16.

Usmaniga treeniv Rashad Evans selgitas eelmisel nädalal, miks Usman on juba kaheksa aastat kaotuseta: „Suurem osa loobub üritamisest, kui esimene mahaviimine ei õnnestu. Kamaru ei loobu kunagi. Ta oskab energiat jagada. Kõige suurem erinevus vabavõitleja ja koolimaadleja vahel on oskus kulutada energiat. Tema klintšimine on väga leidlik: ta nügib õlgadega, tambib jalgu, ja kui vastase tähelepanu on muul, üritab jälle maha viia.”

Usmanit polnud keegi maha viinud UFC-s, aga teda peeti igavaks, kuna ta võidab ka ise üliharva enne lõpukella.

Arvati, et kui keegi üldse Usmanile vastu saab, siis Burns. Nad olid veel aasta tagasi samas klubis ja pidasid teineteisega ligi 200 treeningmatši, kuni Usman kolis soojast Floridast külma Coloradosse, et treenerid temaga rohkem tegeleks. Burns tuli sellesse kaalu tagasi 2019. aastal ja võitis aastaga neli matši.

Viimasel ajal on kogunud kuulsust ka Hamzat Tšimajev (9-0), kuid ta tuli UFC-sse alles eelmisel aastal ja on seni seal pidanud vaid kolm kohtumist. Dana White teatas nüüd, et Usmani järgmine vastane selgub Leon Edwardsi 13. märtsi kohtumisest, kuhu tema vastaseks soovitakse Colby Covingtoni. Edwards pidi võitlema Tšimajeviga, kuid Tšimajevit vaevab juba mitu kuud koroona.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel