USA puurivõitleja läheb püüdma kaheksandat järjestikust võitu

17. detsember 2020 | Uudised

Seitse võitu järjest – sellise saavutusega on MMA võistlustel hakkama saanud Ameerika võitlussportlane Geoff Neal. Tema võitudeseeriat üritab pühapäeval katkestada kaasmaalane Stephen Thompson. Duell toimub UFC kergekeskkaalu (kuni 77,1 kg) kategoorias.

Võitlusüritust kannab pühapäeval, 20. detsembril üle telekanal TV3 Sport ja voogedastusteenus Go3. Ülekanne algab kell 2.00 viie eelmatšiga.

30-aastane ja 180 cm pikk Geoff Neal on MMA karjääri jooksul tähistanud 13 võitu (kaheksa nokaudiga) ja kaotanud vaid kaks korda. Praeguseks on ta võitnud seitse korda järjest, viimane kaotus tuli vastu võtta 2017. aasta juulis. Oma viimases matšis 2019. a detsembris alistas ta kaasmaalase Mike Perry. Neal on hetkel UFC kergekeskkaalu edetabelis 11. kohal.

37-aastane ja 183 cm pikk Stephen Thompson on kogenum sportlane. Tal on 15 võitu (seitse nokaudiga), neli kaotust ja üks viik. Erinevalt noorest vastasest pole tal õnne olnud – kuuest viimasest matšist on ta võitnud vaid kaks. Thompsoni viimane matš oli 2019. aasta novembris, mil ta sundis alistuma brasiillase Vicente Luque. 2016. ja 2017. aastal võitles Thompson ka meistritiitli eest. Mõlemal korral oli vastane sama – ameeriklane Tyron Woodley. Esimene jõukatsumine lõppes viigiga ja teine dramaatiliselt Woodley võiduga.

Praegune UFC kergekeskkaalu meister on nigeerlane Kamaru Usman.

Enne põhilahingut Neali ja Thompsoni vahel näeb mitut huvitavat eelmatši. Suurim neist saab ilmselt olema duell brasiillase Jose Aldo ja Ecuadori esindaja Marlon Vera vahel. See toimub kukk-kaalus (kuni 61,2 kg). UFC edetabelis on Aldo seitsmes ja Vera 15. kohal.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel