Mark Tervinsky ja Gert Goršanov. Foto: Maria Kilk

UFN-i korraldajad: kuna sündmus nii hästi välja tuli, oleks rumalus seda uuesti mitte teha!

02. detsember 2023 | Underground Fight Night, Uudised

9. detsembril toimub teist korda Underground Fight Night Rakveres, mis sai alguse Tartust ja on igal aastal jõudsalt kasvanud. Kui alguses korraldas Gert Goršanov võistlust oma Tartu spordiklubis Corsagym, kuhu mahtus 100-150 inimest, peagi sai ta kokkuleppele Tartu Carring AS automüügi salongiga, kuhu mahtus juba 500 inimest. Eelmisest aastast lõi Gert aga käed Rakvere Rammumehe võistluse korraldaja Mark Tervinskyga, kellega hakati korraldama võistlust Rakveres ja seal ulatus pealtvaatajate hulk juba üle tuhande.

Foto: Maria Kilk

Foto: Maria Kilk

Suure sündmuse korraldamisega kaasnevad ka suuremad riskid

Kuna tegu oli väga suure võistlusega, olid muidugi ka riskid suuremad. „Väljaminekud on sellise korralduse juures väga suured ja alati jääb õhku küsimus, kas tulud saavad olema piisavad et kulud katta,“ nendib ta.

UFN Rakvere 03.12.22: Mark Tervinsky, Olavi Tanel Kask, Rasmus Maivel, Gert Goršanov. Foto: Maria Kilk

Gert selgitab, et võitlusspordis on üks keerulisemaid ja riskantsemaid asju võitluspaaride kokku sobitamine. Ja matšis ei saa kunagi kindel olla, enne kui mehed on päev enne võistluseid kohal ja kaalutud. „Matšide ära jäämisega vead alt kõiki pealtvaatajaid ja ka sponsoreid,“ täpsustab ta.

Gert Goršanov. Foto: Maria Kilk

Gert Goršanov. Foto: Maria Kilk

See aasta tuleb veel võimsam ja vaatemängulisem

Võistlus läks aga suurepäraselt ja Rakvere võttis selle väga hästi vastu. Gert ütleb, et nii suurt võimast ja sooja vastuvõttu ei osanud ta uneski ette näha.

Mark ütleb, et kuna sündmus nii hästi välja tuli, oleks rumalus seda uuesti mitte teha. „Paremini teha on raske, aga arvestades meie praeguseid plaane, peaks tulema see aasta veel võimsam ja vaatemängulisem!“ ütleb ta.

Üks muudatus on see, et VIP-ala tuleb suurem, sest mullu sooviti neid veel viimase minutini osta, kui laudu enam ei olnud. Kindlasti on üritus jälle rahvusvaheline, tulemas on tippsportlased mujalt riikidest, aga ka kohalikud võitlejad.

Paremini teha on raske, aga arvestades meie praeguseid plaane, peaks tulema see aasta veel võimsam ja vaatemängulisem!

Õhtujuhina astub UFN-il üles poksisündmustel legendaarne Cool D ehk Priit Kolsar, kes hindab poksi juures enim seda, millist pühendumust ja distsipliini see spordiala nõuab.
Mees on isegi poksiga tegelenud ja käis regulaarselt treeneriga trennis umbes neli aastat tagasi. Nüüdki paneb ta kuu jooksul kaks-kolm korda kindad kätte ja üritab natuke kotti töödelda. See pole enam muidugi endine koormus, aga jälgida on poksi väga põnev, kuidas sportlased panustavad ja ohverdavad ennast spordi nimel. „Üks kord on tulemus nii, teine kord naa – see ongi elu,“ selgitab ta.

Cool D. Foto: Peeter Viisimaa

Cool D. Foto: Peeter Viisimaa

Priit ootab enim UFN-ilt Ott Remmeri matši. „Ott on olnud küllaltki pikalt areenil, osalenud väga paljudel erinevatel võitlusspordiüritustel, pidanud palju võitlusi ja oma püüdlikkusega võitnud paljude kohalike fännide südameid, loomulikult võite ka. Mees ,kes on sihikindel ja ei pläkuta niisama ning läheb ajas vaid paremaks!“ tunnustab Priit.

Foto: Peeter Viisimaa

Ka sponsoreid on tänavu rohkem. Uus toetaja, Anler Mäesepp ettevõttest A&O Holding OÜ, ütleb, et ta ei mõelnud kaua, kui otsustas sündmust korraldada ja usub, et UFN toob külmal detsembrikuul kindlasti Rakvere linnale lisaväärtust.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel