UFC tšempion kaitseb meistritiitlit teist korda kolme nädala jooksul

10. detsember 2020 | Uudised

UFC kärbeskaalu (kuni 56,7 kg) kaks parimat sportlast võitlevad sel nädalavahetusel maailmameistritiitli nimel. Vastamisi lähevad tiitlikaitsja Deiveson Figueiredo ja tabeliliider Brandon Moreno.

Seda kõrgetasemelist lahingut kannavad üle telekanal TV3 Sport ja voogedastusteenus Go3. Ülekanne algab pühapäeval, 13. detsembril kell 5.00. Põhimatši Figueiredo vs Moreno näeb orienteeruvalt kella 8 ajal, enne seda toimub neli eelmatši.

32-aastane ja 165 cm pikk Figueiredo kaitseb oma tiitlit, mille võitis eelmise aasta juulis toimunud lahingus ameeriklase Joseph Benavideziga. Figueiredo kaitseb seekord tiitlit juba teist korda vaid kuu aja jooksul – 21 päeva tagasi alistas ta ameeriklase Alex Perezi.

MMA-karjääri jooksul on brasiillane saanud vaid ühe kaotuse, seda kohtunike otsusega 2019. aasta märtsis kaasmaalase Jussier Formiga vastu. Figueiredol on ette näidata 20 võitu (neist üheksa nokaudiga). Ta on võitnud viimased viis matši järjest.

27-aastane ja 170 cm pikk Brandon Moreno on UFC kärbeskaalu edetabeli 1. kohal ja valmis meistrivöö üle võtma. Mehhiklane on väga heas vormis, ta on võitnud kolm matši järjest. Viimati alistas ta ameeriklase Brandon Royvali.

Morenol on 18 võitu (kolm nokaudiga) ja viis kaotust. Moreno trump on maadlus ja Figueiredol käelöögid püstivõitluses.

Eelmatšides võitleb üks maailma parimaid kergkaallaseid, endine UFC vahetiitli hoidja Tony Ferguson kuni 70,3 kg kategoorias brasiillase Charles Oliveiraga. Oliveira lööb praegu laineid, kuna on võitnud juba seitse matši järjest. Ferguson on hetkel tabeli kolmas ja Oliveira seitsmes.

Huvitav peaks olema ka raskekaalu (kuni 120,2 kg) duell, kus katsuvad jõudu Brasiiliast endine tšempion Junior dos Santos ja prantslane Cyril Gane. Esimene neist on raskekaalu edetabelis seitsmes ja teine 14. kohal.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel