UFC: kogenud rootslane üritab alistada tugeva itaallase

03. detsember 2020 | Uudised

Rootslane Jack Hermansson läheb sel nädalavahetusel UFC puuris vastamisi itaallase Marvin Vettoriga. See matš saab toimuma keskkaalus – kuni 83,9 kg.

Seda duelli kannavad 6. detsembril alates kella 5.00-st üle telekanal TV3 Sport ja voogedastusteenus Go3. Põhimatš Hermansson – Vettori algab orienteruvalt 7.00 ajal, enne seda näeb mitut eelmatši.

Hermanssoni peetakse selle matši favoriidiks, aga ka itaallane on viimasel ajal heas vormis.

32-aastane ja 185 cm pikk rootslane, kellel on ka Norra kodakondsus, on UFC keskkaalu edetabelis 4. kohal. Viimases matšis juulikuus alistas ta ameeriklase Kelvin Gastelumi, kuid kaotas eelviimase võitluse teisele ameeriklasele Jared Cannorierile.

Hermansson on viimasest kuuest matšist võitnud viis. Varasemalt on ta olnud MMA organisatsiooni Cage Warriors meister. Tal on MMA võistlustest 21 võitu (11 nokauti) ja viis kaotust.

27-aastane ja 183 cm pikk Vettori on UFC edetabelis 14. kohal. MMA karjääri jooksul on ta võitnud 15 matši (kaks nokaudiga) ja kaotanud neli kohtumist. Praegu on ta võitnud järjest kolm duelli. Viimases võitluses juunikuus sundis ta alistuma ameeriklase Karl Robersoni.

Viimane kord kaotas itaallane 2018. aasta aprillis, mil ta jäi dramaatilises lahingus alla keskkaalu meistrile Israel Adesanyale. Üks kohtunik andis võidu Vettorile, teised nigeerlasele. See oli itaallase karjääri üks raskemaid lahinguid, sest Adesanya pole seni UFC-s kordagi kaotanud.

2019. aastal oli Vettori neli kuud diskvalifitseeritud keelatud ainete kasutamise tõttu.

Ka eelmatšides näeb põnevaid vastasseise. Venelane Movsar Jevlojev ja ameeriklane Nate Landwehr võitlevad sulgkaalus (kuni 65,8 kg). Vene sportlane on võitnud kõik 13 MMA võitlust, ameeriklasel on 14 võitu ja kolm kaotust.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel