VIDEO! Beterbijev ja Roman kaitsesid tiitleid

07. oktoober 2018 | Uudised

Venelane Artur Beterbijev nokauteeris 6. oktoobril Chicagos IBF-i kergeraskekaalu tiitlimatšis briti Callum Johnsoni.

33-aastane tšempion saatis Johnson avaraundis põrandale, kuid käis järgmises raundis ise esmakordselt karjääri jooksul põrandal. 4. raundis saatis Beterbijev Johnsoni aga taas põrandale ja seekord oli kõik.

See oli Beterbijevi esimene tiitlikaitsmine. Ta sai tšempioniks mullu novembris võiduga Enrico Köllingi (Saksamaa) üle. Beterbijevi võidud-kaotused on nüüd 13-0. Kui kõik võidud olid seni tulnud nokaudiga vähemalt seitsmendas, siis sakslase nokauteeris ta 12. raundis. Beterbijev on 2009. aasta amatööride maailmameister. 2011. aasta MM-il kaotas ta Oleksandr Ussõkile. Väga tubli oli seni olnud ka Johnson, 17-0, nüüd tuli aga esimene kaotus.

Õhtu teises tiitlimatšis nokauteeris WBA raskekukk-kaalu tšempion Daniel Roman (USA) Gavin McDonnelli (Suurbritannia). McDonnell üritas rünnata, kuid Roman kontrollis matši osavate vastustega, nende seas korraliku vasakhaagiga 7. raundis. Treener hoiatas verise ninaga britti, et ta on kaotamas ja McDonnell ründas kaks raundi ägedamalt, Roman tabas siis teda aga 10. raundis paremaga ja veel kahe upper’iga.

28-aastane Roman, kes sai tšempioniks mullu septembris võiduga jaapanlase Shun Kubo üle, on nüüd 26-2-1. Kaotused on tulnud karjääri alguses ja punktidega, viimati 2013. aastal. McDonnell on 20-2-2. Ta poksis mullu WBC tiitlile ja kaotas siis punktidega Rey Vargasele (Mehhiko).

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel