Treener Hannes Ilmjärv: igaüks peab tegelema sellega, mis talle kõige rohkem meeldib ja sobib

23. september 2020 | Uudised

Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia tai poksi treener Hannes Ilmjärv sõnab, et võitlussport, eriti püstivõitlusalad on teda köitnud nii kaua, kui ta end mäletab. “Karate, kikkpoks, taipoks – üks asi on viinud teiseni,” räägib ta.

Hannese kindel põhimõte on, et igaüks peab tegelema sellega, mis talle kõige rohkem meeldib ja sobib. Seetõttu pole ta ka enda huvisid pereliikmetele peale surunud, vaid on püüdnud aidata neil leida enda huvid ja neid selles igati toetada.

Samas ei saa spordialasid kindlasti piirata soo järgi, sest poksi, nagu ka kõiki teisi spordialasid saab teha nii karmilt kui ka leebelt, kuidas kellelegi sobib.

Sügist alustab Hannes treeningutes, korrates üle baastehnikad ja taastades vormi, mis suvepuhkuste ajal võibolla natuke käest on läinud.

Ka on sügisplaanid treeneril tehtud ning eratrenniajad on praktiliselt kõik kinni, küll aga rühmatrennides veel kohti. “Rõõm on näha, et inimesed tahavad asjaga süvitsi minna,” räägib ta.
Algajatel ja harrastajatel on piisav trennis käia kolm korda nädalas. “Need, kes soovivad regulaarselt võistlustel osaleda, peavad treenima rohkem,” ütleb treener.

Trennides valitseb muidugi kord ja töine meeleolu, ent Hannese sõnul pole põhjus selles, et ta seda nõuab, vaid selles, et inimesed keskenduvad treeningutele, kuna neile meeldivad need. Oma trennides ootab ta elementaarset viisakust, sõbralikku hoiakust, spontaanset suhtlust ja huumorimeelt.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel