GOODFIGHT - VÕITLUSSPORDIPORTAAL VÕITJATELE

GoodFight

  • Avaleht
  • Tutvustus
  • Uudised
  • E-pood
  • Reklaam
  • Galeriid
  • Kontakt
  • Tooteid ei ole kassas.
  • Kodu
  • Uudised
  • Uudised
  • Tõnissaar: mõne jaoks tähendab sport olümpiamedalit, teise jaoks võimalust õppida end liigutama

Uudised

15:49 / Kategooria Uudised
Uudised / 23. november 2020

Tõnissaar: mõne jaoks tähendab sport olümpiamedalit, teise jaoks võimalust õppida end liigutama

Tublisid spordipoisse ja –tüdrukuid on Englases palju, mitu neist astuvad üles ka detsembris Eesti vabavõitluse meistrivõistlustel.

Samuti on palju neid, kes võistlusareenile (veel) jõudnud ei ole, kuid on alates trenni tulekust teinud suured sammud edasi oma füüsise, tervise ja vaimsete oskuste osas. Kõik, kes on tulnud trenni ja suudavad järjepidevalt kohal käia, pingutavad, et end ületada ja suudavad vastasega üks ühe vastu võitluses lahingu anda, väärivad kiitust.

“Mõne jaoks tähendab sport olümpiamedalit, teise jaoks võimalust õppida end liigutama ja võib-olla ka koolikiusajatele vastu astuda – mõlemad eesmärgid nõuavad pingutamist ja eneseületamist,” ütleb Englase treener, ESVL-i üks juhte ja endine Eesti parim vabavõitleja Ott Tõnissaar.

Ott, kui meelitada uusi treenijaid oma trenni, siis milliste sõnadega?
Ma arvan, et iga spordiklubi peaks need sõnad enda jaoks ise välja mõtlema. Kui mõelda laiemalt “Miks vabavõitlus?”, siis on see väga mitmekülgne ja vaheldusrikas spordiala. Kui treener on hea ja pädev, siis saab laps vabavõitlustrennis selgeks väga palju põhioskusi ja –liigutusi, mis ka muudel spordialadel vajalikud. Samamoodi on siin rutiin raskem tekkima, sest ühel või teisel moel on menüüs kõik teised võitlusspordialad ja lisaks ka väga mitmemetahuline üldfüüsiline treening.

Miks on vabavõitlus ohutum kui poks?
Kui võtame ette võistlusreeglid, siis vabavõitluses on alla 18-aastastel keelatud igasugused löögid pähe. See on juba väga suur erinevus. Muus osas – kuna vabavõitluses on matši lõpetamiseks oluliselt rohkem võimalusi kui poksis, kus ainus eesmärk on käelöögid pähe ja kehasse, siis puht statistiliselt võttes saadakse kogu karjääri jooksul seetõttu pihta ka vähemate löökidega. Kui rääkida spordispetsiifilisest ülekoormusest, siis vabavõitluse mitmekülgsus on mõneti eelisseisus ka siin – tööks on vaja kasutada rohkem erinevaid kehaosi ja liigutuste varieeruvus on suurem. See tähendab, et koormus, mis langeb kogu protsessi jooksul ühele konkreetsele kehaosale (n: liigesele), on väiksem. Samas on ka meil kitsaskohti – sparring väikeste kinnastega põhjustab nii mõnigi kord rohkem väiksema skaalaga vigastusi, mis poksikindaga oleks olemata.

Kui suurt rolli austus vabavõitluses mängib? Mida arvata Ratchasingi teost?
Mängib, ja ei mängi ka. Ma arvan, et see on suurem küsimus kui ainult vabavõitluse kohta.
Arvan, et tervitamine ja viisakused vahetatakse enne esimese raundi algust (ja peale raundi või matši lõppu) ning et kõik oleks kõigile üheselt selge, siis võiks peale kohtuniku stardimärguannet olla igasugune säärane tegevus keelatud. Suurel osal juhtudest on see kena viisakus, aga on ka olukordi, kus kindaandmise kohustusele vastamine võtab ära üllatusmomendi ja mõne olukorra, mida võitleja igal muul juhul tegelikult ära kasutaks. Ratchasingi teole siinkohal mingit hinnangut ei anna, sest ma ei tea selle tagamaid.

On Englases mõni õpilane, kes tuleb treenima esimesena ja lahkub viimasena? Eestis vist pole nagu USA filmides, et poksisaal on päev läbi kõigile avatud. On ranged kellaajad ja grupid?
Selliseid õpilasi võib meie saalis ühe käe sõrmedel kokku lugeda küll. Treeningud toimuvad tõesti kindlates gruppides ja kellaaegadel, samas võistlejategrupil on viis treeningut nädalas pluss laagrid ning kuna Aardla saal on 24/7 meie enda kasutuses, siis on vabadust ka muudel aegadel treenida.

Kui tõsine võib olla sportlaste söömishäireteprobleem? 
See on tõsine probleem ning treeneril on siin inimese keha ja vaimu tundmise spetsialistina suur roll. Mõnikord on see roll märgata ja saab lapsevanemaga lihtsamad ennetamisstrateegiad paika panna. Teinekord tuleb olla valmis abiks, mis võib esmapilgul tunduda kaugel üle treeneri töökohustuste.
Kuid kas on tegelikult üldse olemas sellist asja nagu “üle treeneri töökohustuste”? Me tegeleme inimestega ning koos inimestega tulevad saali kaasa ka nende rõõmud ja probleemid, perekonnad ja muu elu. Lisaks trenni andmisele olen täitnud sotsiaaltöötajarolli või tegelenud karjäärinõustamisega. Kõige selle juures tuleb lihtsalt endale selgeks teha, millised on su enda pädevused ja millal on tegemist arvamusega, millal kogemusega ja millal teadmisega. Ja kõike seda tuleb väljendada nii, et ka teine pool sellest selgelt aru saaks.

Mis mulje Priit Mihkelsoni värske külg jätab?
Ma ei ole selle lehe kasutaja, aga Priidu tegemistega olen kursis väga hästi. Mul on hea meel, et ta on leidnud oma teadmistele ja oskustele sellise rakendusliku suuna, mis võimaldab tal elust rõõmu tunda ja teha asju, millesse ta usub. Mis puudutab brasiilia jiu-jitsu tehnilisi nüansse, siis selles ma ekspert ei ole. Kui vaadata tema lähenemist maasvõitlusele läbi vabavõitluse perspektiivi, siis võib aga öelda küll, et meie arusaamiste ühisosa on päris arvestatav. Kui Priit ärkaks ühel hommikul üles ja tahaks Tartusse kolida ning tulla Englasesse vabavõitluse maasvõitluse treeneriks, siis usun, et leiaksime ühise keele küll. 🙂

Mida arvata Invicta avaldusest, et nemad on Eesti parim klubi? 
Eestis on täna neli vabavõitluse klubi, kes võivad mis iganes päeval end erinevatel alustel Eesti parimaks nimetada: 3D Treening, Tokon, Invicta ja Englas. Kui me räägime mingist hüpoteetilisest olukorrast, kus kõik klubid suudaksid korraga välja tulla kõikide aktiivsete sportlastega ja ka kõikidel U-klasside noortel oleks vastased olemas – ja ühtlasi ka turniiriformaat oleks ideaalne, kus loos olulist rolli ei mängi –, siis ma isegi ei tea, kes siit võitjana väljuks. U14 ja U16 klassis oleks selleks täna kindlasti Englas. U18 klassis arvatavasti 3D Treening, Tokon või Englas – aga võibolla ka Invicta. Täiskasvanute klassis 3D Treening, Tokon või Invicta – aga kõige parima võimaliku rivistuse välja tulles ka Englas. Kui me räägime konkreetselt saabuvate Eesti meistrivõistluste parima spordiklubi karikast, siis elame kõigepealt selle kaks nädalat ära, mis selleni on jäänud. 🙂

Kui kahju on, et Tapa Gym ei osale eestikatel?
Mul sellist infot ei ole.

Millise mulje jättis Vabaring 13?
Väga hea mulje. Soomlaste osalemine oli meie jaoks suur asi ja vahelduseks oli mõnus elada ka selles maailmas, kus võimalikke (tasemel) vastaseid oli jalaga segada.

Kas natuke mõtlete ka hirmuga iga päev, et kas valitsus just nüüd keelab üritused jälle ära? Kas tegelikult võiks võistlused toimuda ju ka lihtsalt vaatajateta?
Sõna “hirm” ma ei kasutaks. Pigem on see miski, millega tuleb treenerina arvestada ja mõelda välja alternatiive. Kui eesmärgi nimel tublisti töötanud noortel EMV ära jääb, tuleb leida silmapiirile uued sihid.
EMV toimubki pealtvaatajateta – selles ei ole küsimust. Küsimus on ühelt poolt valitsuse keeldudes ja korraldustes ning ka selles, et kui mingi õnnetu juhuse läbi peaks pool meie sportlaskonnast mõne gripilaadse tõve külge saama, siis tekib küsimus saabuva võistluse mõttekuses.

Mis mulje jättis Andy Manzolo viimane matš Bellatoril? Kui palju jälgite tema tegemisi, kui palju Bellatori? 
Olen seda matši näinud, aga mingit arvamust sellest enda jaoks ei kujundanud. Manzolo võistlusmatše olen vaadanud, nagu ka kõikide teiste Eesti sportlaste omasid, aga muude tegemistega kursis ei ole. Bellatori satun vaatama harva – kui, siis mingeid konkreetseid matše, mis on ühel või teisel põhjusel mu tähelepanu alla sattunud.

Kui tugev on Aung La N Sang, kui ta One’is kogu aeg võidab/võitis, aga enne seda eriti ei võitnud?
Tuleb tunnistada, et ma ei tea, kellest on jutt.

Kuidas võita Kamaru Usmanit?
Olen paari ta matši näinud, aga pole selle pilguga vaadanud ja kaasa mõelnud, kuidas teda võita.

Neli lemmikut UFC ajaloos?
Kui kedagi eraldi esile tuua, siis Randy Couture, Georges St-Pierre ja Habib Nurmagomedov. Rohkem neid võitlejaid palju ei ole, keda oleksin pikemat aega järjepidevalt jälginud ja süstemaatilisemalt nende tegemisi uurinud.

GoodFight

Toimetaja
info@goodfight.ee

See author's posts

WP Post Author

GoodFight

Toimetaja
info@goodfight.ee

See author's posts

EelmineVIDEO I Eesti tuleb džuudo EM-ilt ühe matšivõiduga
JärgmineAstur võitleb Serbias nelja mehe turniiril

Seotud lood

Henry Rohtla: kui on eesmärgid, tuleb ka motivatsioon
Tai võitlejad protesteerivad eelnõu vastu, mis keelaks lastel poksida
Glory 69: Marat Grigorian võitis tiitlimatšis Beztatit

Liitu uudiskirjaga

Viimased uudised

  • Leon Edwards proovib UFC parima võitleja troonilt tõugata

    Kamaru Usman proovib sel nädalavahetusel saada ...
  • Tippmatš sai kinnitust! Helenius ja Wilder kohtuvad oktoobrikuus New Yorgis

    Premier Boxing Champions esindaja kinnitas, et ...
  • VIDEO! Jared Anderson treenib eesootavaks võitluseks Miljan Rovcanin`iga

    Jared Andresoni tagasitulek 27. augustil lähene...
  • Anthony Joshua matšist valitseva maailmameister Usyk`iga: kavatsen võita!

    Raskekaalu meistrid Oleksandr Usyk ja Anthony J...
  • VIDEO! Raskekaalu meistrid Oleksandr Usyk ja Anthony Joshua kohtuvad 20. augustil

    Raskekaalu meistrid Oleksandr Usyk ja Anthony J...

GOODFIGHT

GoodFight - VÕITLUSSPORDIPORTAAL VÕITJATELE!

Goodnews Communication OÜ
äriregistri number 14911432
Veetorni 4, Tallinn 10119
info@goodfight.ee
5551 7551
www.goodfight.ee

LIITU UUDISKIRJAGA

🤘KOGEMUSLUGU: Kerli Pähkel kiropraktik Priit K 🤘KOGEMUSLUGU: Kerli Pähkel kiropraktik Priit Kõrve juures: juba peale esimest visiiti oli liikumine kergem

Poksimine on kasulik südame-veresoonkonna talitlusele, vaimsele tervisele, vastupidavuse kasvatamisele ning aitab efektiivselt vähendada ka stressi. Kerli Pähkel on tegelenud poksiga juba mitmeid aastaid ning leiab, et poks on parim viis, kuidas ennast kõigest toimuvast välja lülitada. Nüüdseks on ta kogunud aga ka mitmeid vigastusi ja tundis, et on aeg külastada kiropraktikut ... 

🤜Loe GoodFight.ee

@kerlipahkel @priitkorve @kerlivau @monikakuzmina @krva.ee #goodfight #tervis #fight #fightsports
👊Prooviks äkki poksitrenni? Sigrid Kapanen sel 👊Prooviks äkki poksitrenni? Sigrid Kapanen selgitab, mida trenni minnes vaja on

🤜Sigrid Kapanen selgitab täna võitlusspordiportaalis, et esimeste trennide jaoks võiks kindlasti olemas olla käesidemed ning hambakaitsmed – muu varustuse saab pea alati trennist kohapealt laenata. Mingi aeg võiks endale soetada ka kindad ja jalakaitsmed, sest endal on parem oma varustusega olla. Lisaks on meestel soovituslik kubemekaitse kaasas olla.

🤜”Poksitrenn sobib kõigile, kellele meeldib poks ja kes tahab seda õppida. Soovitan kõigil vähemalt 1 või 2 poksitrenni kaasa teha – äkki hakkab meeldima,“ lausub Sigrid ja lisab, et kõigil on alati esimeste trennide ees hirm, kuid tegelikult pole hullu midagi. Tuleb lihtsalt kohale tulla ja kaasa teha. „Arvestada tuleb sellega, et mõtlema ei pea. Kuidas jalad seisavad, keha asend, löögid – kõik hakkavad mingi aeg ise välja tulema.“

🤜Goodfight.ee
@sigrid.kapanen @kondorfightclub @ringotipp #goodfight
👊 Artjom Savitski: poks maandab pingeid ja mõj 👊 Artjom Savitski: poks maandab pingeid ja mõjub vaimselt hästi

💪4 põhjust, miks muusik Artjom Savitski soovitab poksitrenni minna:

🤜”Kuigi trenn on hästi intensiivne ja peaks justkui energiat ära võtma, siis peale seda on veel võimsam tunne sees ja elujanu tuleb tagasi. Oled motiveeritum ja poksimine annab energiat tegutsemiseks,“ sõnab Artjom.
🤜”Poksimine on väga hea trenn kui soovid kaalust alla võtta. Seal on raske viilida ja distsipliin on esimesel kohal. Mingil hetkel sa ei saagi aru, kui palju kaloreid tegelikult põletad,“ räägib muusik.
🤜Artjomi sõnul võiks iga inimene teada põhilisi enesekaitse võtteid, kui keegi peaks teda ründama.
🤜Artjom leiab, et poksitrenniga saab maandada elu ja tööga seotud pingeid. „See on suurepärane stressimaandaja – selleks ei ole vaja alkoholi, vaid suundu hoopis poksitrenni,“ soovitab ta.

🤜Loe eksklusiivset lugu GoodFight.ee!
@artjomsavitski #goodfight #fight #news #fightsports
👊 VIDEO! Vaata Neuschwanderi ja Grentsi The Lea 👊 VIDEO! Vaata Neuschwanderi ja Grentsi The League’i täispikka matši videot

15. aprillil toimus Kalevi spordihallis Eesti võitlusspordi tippsündmus The League, kus ainsas naistematšis astusid vastamisi Astrid Johanna Grents ja Zoe Neuschwander Šveitsist. Grents võitis koos temaga juubeldava publiku silme all matši ühehäälse otsusega. Nüüd saab täispikka videot matšist vaadata ka The League`i ametlikus Youtube`i kanalis.

🤜GoodFight.ee! 
@theleagueestonia @rennokevin @krva.ee @astriiidjohanna @zoenswd @tonyhitrov #goodfight
👊 Naised treenivad Leesmanni käe all! Maarja Õkva: meil kõigil on füüsiliselt raske, aga seda raskust saab treenida talutavamaks

Jõutõstmise maailmameister ja Eesti Raskejõustiku Akadeemia treener Kaido Leesmann on võtnud enda tiiva alla mitmed poksivad naised. Poksija Maarja Õkva selgitab, et jõudis Kaido Leesmanni juurde läbi poksija Astrid Johanna Grentsi. Kuna poisse oli grupis juba palju, siis moodustati tüdrukutega oma grupp.

Maarja sõnul aitasid ühised trennid tal saada kinnitust teadmisele, et ta suudab palju rohkem füüsiliselt teha, kui ta ise ennast tegema suunab. “Samuti annab väike tervislik võistlusmoment trennis motivatsiooni juurde, et rohkem pingutada ja kauem vastu pidada. Raske töö kõrvalt ei puudu ka väike nali, mis muudab ühise füüsilise pingutuse lõbusamaks,” leiab poksija.

Maarja on õppinud ja kinnitust saanud, et vaimne usk ja kindlus enda võimetesse teeb võistlustulle mineku pigem põnevaks kui hirmutavaks ning et me kõik oleme inimesed. “Meil kõigil on füüsiliselt raske, aga seda raskust saab treenida talutavamaks,” sõnab ta.

🤜GoodFight.ee!
@poweracademy_est @krva.ee @maarjaokva @monikakuzmina #goodfight #krva #fight #better #training
👊Poksija Floyd Mayweather: “Ära kunagi nuta. 👊Poksija Floyd Mayweather: “Ära kunagi nuta. Ära kunagi virise. Lihtsalt tee tööd!”

Edukas poksija Floyd Mayweather on öelnud, et kui inimesed näevad kõike seda, mis tal praegu on, siis pole neil õrna aimugi, kust ta tegelikult pärit on ja neil pole aimugi, et tal polnud üles kasvades mitte midagi.
“Et saada parimaks pead sa tegema ületunde. Ära kunagi nuta. Ära kunagi virise. Lihtsalt tee tööd,” on Floyd öelnud.

🤜GoodFight.ee! 

@floydmayweather 
#fight #fightsport #goodfight #betteryou #workhard
👊Anthony Joshua: meie kohus on anda oma järgmi 👊Anthony Joshua: meie kohus on anda oma järgmisele põlvkonnale lootust! 

Maailma raskekaalu meister Anthony Joshua pole mitte ainult silmapaistev poksija, vaid mehel on ka hea süda – ta hoolib endast nõrgematest ja aitab seal, kus saab. “Meie kohus on anda oma järgmisele põlvkonnale lootust. See kõik on armastus ja hea energia,” on Anthony öelnud.

🤜Vaata videot GoodFight.ee!
@anthonyjoshua #goodfight #fight #joshua
👊 Sonja Anderson: inimkeha on võimeline rohkem 👊 Sonja Anderson: inimkeha on võimeline rohkemaks, kui aju meile seda kriisiolukorras „väidab“

Jõutõstmise maailmameister ja Eesti Raskejõustiku Akadeemia treener Kaido Leesmann on võtnud enda tiiva alla mitmed poksivad naised. Sonja Anderson ütleb, et on trennidega nüüd lisaks füüsilisele vormile arendanud ka mentaalset poolt. „Suurel füüsilisel koormusel hakkab üles ütlema psüühika, mis pärsib edasist pingutust. Inimkeha on võimeline rohkemaks, kui aju meile seda kriisiolukorras „väidab“. Pidevalt ennast tagant sundides, vähehaaval piire ületades, hakkad omalegi märkamatult aina rohkem ja rohkem jõudma. Nagu öeldakse, mitte trenn ei ole kergem, sina lihtsalt oled tugevam!“ sõnab ta.

Loe GoodFight.ee!
@poweracademy_est @krva.ee @ssonjaa_a #goodfight
👊 Astrid Johanna Grents baaskursuse õpetamises 👊 Astrid Johanna Grents baaskursuse õpetamisest: õpetada kedagi täiesti nullist on üks ilus teekond!

Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia treener ja poksija Astrid Johanna Grents sõnab, et baaskursuse õpetamine on talle alati väga huvitav väljakutse. ”Õpetada kedagi täiesti nullist ja näha tema arengut, on üks ilus teekond. Seda muidugi eeldusel, kui treenitav on ise ka motiveeritud võtma õpitavat omaks,” räägib ta.

Astrid Johanna ütleb, et tema suurimaks motivatsiooniks baaskursuse õpetamisel on näha inimeste arengut ja õppimise sära silmis. Tema missioon on näidata võitlussporti heast küljest ja tõestada, et see on võrdväärne spordiala teiste spordialadega.

”See ei ole pätisport! Võitlusspordiga tegelevad maailma kõige toredamad ja lahkemad inimesed üldse. Meis ei õhka mingit viha teiste vastu. Vastupidi – võitlussport õpetab sisemist rahu ja endaga ning teiste inimestega läbisaamist ja lugupidamist. Treeningutel ei saa olla kuidagi üleolev oma paarilise vastu, vastasel juhul pole sul kellegagi treenida. Usun, et selline inimeste lugupidamise oskus tuleb kasuks igas eluvaldkonnas!” arvab ta.

🤜GoodFight.ee! 
@krva.ee @astriiidjohanna @eduardvahemets @martisarapuu @kerlivau #goodfight #krva #kevinrennovõitlusspordiakadeemia #fight #fightnews
Jälgi Instagramis

2022 © Kõik õigused kaitstud.

ÜLES
Lehekülje kasutamist jätkates nõustute meie Privaatsuspoliitikaga.
Aktsepteeri
Manage consent

Privacy Overview

This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may affect your browsing experience.
Necessary
Always Enabled
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.
Non-necessary
Any cookies that may not be particularly necessary for the website to function and is used specifically to collect user personal data via analytics, ads, other embedded contents are termed as non-necessary cookies. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website.
SAVE & ACCEPT