Fotod: Tokon

Tokon võitis esmakordselt meeskondlikult Eesti meistrivõistlused

29. oktoober 2021 | Uudised

Tokon võitis esmakordselt meeskondlikult Eesti meistrivõistlused vabavõitluses. Treener Juri Gribovski vaatab sel puhul tagasi käidud teele.

Tokonist osales Eesti meistrivõistlustel 14 sportlast, kellest meistriteks tulid Jessenia Steklova, German Gildemann, Alissa Bostan, Aleksander Ganin, Sergei Strinža ja Andrei Buturlakin. Suur tänu võistluste organiseerijatele Englasele ja Rammule hästi korraldatud meistrivõistluste eest! Samuti täname kohtunikekolleegiumi ja kõiki meeskondi.

Mul on hea meel, et me muutume ühtlasemaks, nagu ka Eesti koondise meeskond, ja omavahel on meil hea konkurents. Meid ootavad ees ühised laagrid ja turniirid. Meie kavas on turniiride korraldamine Eestis ja sportlaste kutsumine Lätist, Leedust ja Soomest.

Meie klubi sportlaste jaoks algab trenn kell 10 hommikul jõusaalis, kus me harjutame kehalist ja funktsionaalset võimekust. Õhtul toimuvad treeningud rühmades, kus me harjutame tehnikat. Laupäevadel on meil kahevõitlused, kuhu sageli kutsume ka sportlasi teistest klubidest. Nii et meie saal on kõigile avatud.

2016. aastal hakkasime aktiivselt esinema vabavõitlusreeglitega võistlustel.

2019. aastal osales meilt Eesti meistrivõistlustel üheksa sportlast, kellest Sergei Strinža ja Alissa Bostan võitsid kulla.

Pärast seda hakkasime me aktiivselt osalema võistlustel väljaspool Eesti piire, osalesime Läti ja Leedu meistrivõistlustel, kus saime kogemusi. Nimetatud aastal toimus esimene väljasõit Euroopa meistrivõistlustele. Meie klubi esindas Sergei Strinža, kes pidas kaks kohtumist: kindel võit portugallase üle ja kaotus venemaalasele. Pärast seda sõitsime maailmameistrivõistlustele Bahreini, kus meie meeskonda esindas Sergei Strinža.

2020. aasta oli meie jaoks kogemuste ja medalite võitmise aasta. Me võtsime osa kõikidest võistlustest Baltikumis, saime Leedu ja Baltikumi meistriteks vabavõitluses, Balti meistriteks kikkpoksis ja grappling’us, grappling’u maailmakarika võitjateks, Läti pankration’ivõistluste, Ghetto Fighti, Soome MMA karika ning erinevate turniiride võitjateks Leedus, Lätis ja Soomes. Täname kõiki korraldajaid võimaluse eest saada kogemusi ja näidata oma oskusi.

Aasta lõpus ootasid meid Eesti meistrivõistlused, kus meid esindas 10 sportlast, neist neli said Eesti meistriteks. Meil oli võrdne punktidesumma Englasega, kuid meil oli vähem kuldmedaleid ja saime 2. koha.

2021. aastal esinesime samas vaimus, ei jätnud vahele ühtegi võistlust ja vaatamata raskele olukorrale maailmas seoses koroonaviirusega võistlesime avatud võitlusplatsidel jiu-jitsu-, grappling’u- ja džuudovõistlustel, osaleme tai poksi ja kikkpoksimatšides.

Suve alguses osalesime laste vabavõitluse MM-il Bulgaarias, kus klubi esindajaks oli Jessenia Steklova (noorema rühma treener Andres Gribovski). Ta tegi neli kohtumist ja võitis hõbemedali. Järgmiseks oli väljasõit EM-ile Venemaal, kus meie meeskonda esindasid Raigo Kutsar ja Ilja Minin.

Septembris olime MK-l Tšehhis, kus Eesti meeskond võitis kaks pronksmedalit: Raigo Kutsar (Tokon) ja Ergo Reinvald (Ramm).

Oma klubis üritan ma luua ühtset suurt perekonda, õpilastel on omavahel sõbralikud suhted ja nad suhtlevad ka vabal ajal. Lisaks pingelistele treeningutele teeme nalja, joome teed ja käime meres ujumas vaatamata ilmastikutingimustele.

Tahan avaldada suurt tänu sponsoritele, kes usuvad meisse, toetavad ja abistavad sportlasi: Alden Rent, DMP Ehitus, Megateh, Go GPS, Sushi Guru ja Favorit Motors.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel