Foto: Rain Jüristo

The League tuleb! 18 põnevat mõtet ja nõuannet Kevin Rennolt

26. november 2021 | Nõuanded, Persoon, The League, Uudised

15. aprillil toimub The League 3.

Selle teate peale on sobilik meelde tuletada parimad ütlemised Kevin Rennolt, kes korraldab The League’i ja Eesti Muay Thai Liigat. Omanimelises võitlusspordi akadeemias treenib ta vapraid võitlejaid. Samuti on ta öelnud avalikult välja: stopp kiusamisele!

 1. Kindlasti on piirangud mõjutanud sportlaste motivatsiooni. On neid, kes orbiidilt kadusid, aga on ka neid, kes on näljasemad kui kunagi varem!
 2. Lapsele ei tohi öelda, et sa kaotasid. Tuleb öelda, et sa õppisid!
 3. Lapsi tuleb varakult hakata sportlasteks kasvatama mõttega, et kasvatame olümpiavõistlejaid Eesti jaoks.
 4. Samas pole meie eesmärk see, et neist, kes tulevad trenni, peaksid kindlasti saama sportlased. Inimesed peavad saama seda ka hobina harrastada.
 5. Usun, et iga laps leiab endale meie trennidest midagi. Enamik on vaimustuses, nähes, et tai poksi treening pole nii robustne või ohtlik, nagu esimese hooga arvatakse.
 6. Enesekindel laps läheb vahele, kui teisi kiusatakse. Ükskõik mis spordiala annab lastele enesekindlust.
 7. Ma kuulen ka lapsevanematelt, et trennis käimine rahustab lapsi, mitte ei muuda agressiivseks.
 8. Põhiline hirm, mis inimestel seoses võitluskunstidega tekib, on hirm haiget saada. Meie akadeemia trennides see kindlasti nii ei ole.
 9. Haiget võid saada võistlusel, kui lööd treeningutele käega. Võitlusspordis endale laiskust lubada ei saa — võid trennidest viilida, aga tööd keegi sinu eest ära ei tee.
 10. Proovisin sellise elu järele, et käi kus ja kellega tahad, pole vaja enne võistlusi kaalu jälgida ega sportlikku vormi hoida, aga mulle see ei sobi. Selline tühja inimese elu mind õnnelikuks ei tee.
 11. Kui lähed ringi, teed kõike ise, aga õpilase eest ei saa sa midagi muud teha, kui ainult nurgast nõu anda, ja seetõttu on kõrval seistes närv sees suurem.
 12. Paljugi, mida ringis teed, oleneb vastasest.
 13. Matš pole lihtsalt poksimine – see on võitlus. Vaikimisi eeldab iga seesugune võitlus ei rohkemat ega vähemat kui vastase alistamist.
 14. Poks on sama palju vaimne võitlus kui füüsiline.
 15. Kuni sa veel seisad kahel jalal ja oled elus, on kõik võimalik.
 16. Kaotusi ei tasu karta, neid on ka vaja saada! Ühest kaotusest õpid rohkem kui lihtsatest võitudest.
 17. Eesmärk on koguda enda matšide arvu, mis on võitlusspordis väga oluline.
 18. Pigem on ego see, mis pisarad välja surub. Läbi raskuste me saame tugevaks.
GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel