Maikel Astur. Foto: Karl Saare

THE LEAGUE! Maikel Astur tegeleb jõutrenniga: eesmärk on ehitada raami tugevamaks

26. jaanuar 2023 | The League, Uudised

18. märtsil toimub juba neljandat korda Tondiraba jäähallis Eesti üks suurimaid võitlusspordi sündmusi – The League. Maikel Astur rääkis intervjuus Goodfightile, et alustas ettevalmistust juba jaanuaris, eesmärgiga teha rohkem jõudu. Tal on plaanis ka treeninglaager, aga ta ei ole veel ära otsustanud, kuhu ja millal minna. „Kuna eelmine aasta oli tihe, siis ei olnud aega kuhugi minna. Sel aastal tahaks kindlasti enne The League’i treeninglaagris käia, et korralikult ette valmistuda,“ ütleb ta.

Maikel Astur. Foto: Karl Saare

Ettevalmistused käivad juba jaanuarist

Ehkki The League toimub märtsis, alustas Maikel oma ettevalmistust juba jaanuari alguses. Detsembris ta kaks nädalat puhkas, aga nii kui reisilt tagasi tuli, hakkas tegutsema.

„Olen terve jaanuari teinud põhja,“ räägib ta. Ta on teinud kolm jõutrenni nädalas, kuid pole vastupidavusele ja poksile-kikkpoksile praegu nii suurt rõhku pannud, ehkki teeb mõistagi sedagi Eesmärgiks on ehitada raami tugevamaks.

Veebruarist alates vähendab ta jõutrenne ning hakkab rohkem sparrima ning kikkpoksiga tegelema.

Raske trenn on tema jaoks ka mentaalne ettevalmistus. „Ma arvan, et kõige parem mentaalne ettevalmistus on see, kui sa tead, et oled endast ettevalmistusel kõik andnud ning teinud piisavalt sparre tugevate partneritega. Siis on teada, et oled andnud endast kõik ja ei saagi rohkem midagi teha,“ arvab ta.

Kuid kui visualiseerida, eelistab Maikel seda teha jooksul ajal. Kui jooksed, kujutad ette, mis toimub ja mida sa teed. Miks just jooksu ajal? Sest see on piisavalt pikk aeg, et kõik läbi mõelda.

Toitumisest

Kuna Maikel on viimasel ajal võistelnud ainult välismaal, on ta toitunud enne matše tavalistest hotelli hommikusöökidest. Kuna nüüd võistleb ta Eestis, saab ta üle pika aja süüa klassikalisi asju, mida ta sööb iga päev ettevalmistuseks.

Hommikul nagu ikka puder või omlett, vahel proteiinipannkoogid. Põhitoidukordadeks pastasid ja wrappe. Eriti maitseb talle riis.

Oma suurimaks relvaks peabki ta just kodupublikut.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel