Terence Crawford alistas WBO tiitlimatšis leeduka TKO-ga

15. detsember 2019 | Uudised

WBO tšempion (67 kg) Terence Crawford alistas 14. detsembril New Yorgis Egidijus „Mean Machine” Kavaliauskase.

Kavaliauskas pani tšempioni põrandale 3. raundis, kuid Crawford nimetas seda komistuseks. Ta lõi Kavaliauskase põrandale 7. raundis ja siis ka 9. raundis ja kohtunik peatas lahingu.

Saali palju rahvast ei tulnud, tegemist oli aga taas ESPN-i aasta vaadatuima poksimatšiga, sest Crawfordi fännid ei ela New Yorgis.

Crawford plaanib nüüd liikuda raskemasse kaalu ja lausa kahe kategooria võrra, sest seal liigub raha. Crawfordi promootor Bob Arum oli pakkunud Manny Pacquiaole palju raha matši eest, kuid filipiinlane ei soovinud.

Maailmas on 20 000 poksijat ja 1000 vabavõitlejat, kuid vaid 19 neist teenisid 2017. aastal üle 1,6 miljoni dollari.

Ürituse teises tiitlimatšis kaotas IBF-i tšempion (61 kg) Richard Commey 2. raundi nokaudiga Teofimo Lopez juuniorile, kelle peamine eesmärk on tegelikult tuul alla teha selle kaalu valitsejale Vassili Lomatšenkole, sest võitjale lubatakse järgmiseks matši Lomatšenkoga. “Nüüd ta on tšempion. Nüüd võib kohtuda,” ütles Lomatšenko.

Lopez võitis 2016. aasta olümpia USA katsevõistlused, kuid võistkonda ei pääsenud. Isa tõttu tohtis ta aga esindada ka Hondurast ja tegigi seda. Olümpia jäi siiski lühikeseks: avaring. Lopezil on jätkunud draamat ka peresse: isa sekkub kõikidesse tema tegemistesse ja ema ei tulnud poja pulma. Commey matšiks valmistudes oli draamat küll vähem. Isa tõi appi teise treeneri ja hoidis end ka meediast eemal.

WBC selle kaalu tšempion Devin Haney sai viimases matšis viga, WBC võttis temalt seetõttu 13. detsembril tiitli ja WBC-l hetkel selles kaalus tšempionit polegi.

Lomatšenko ütles ka, et kohtub 2020. aasta jooksul Gervonta Davisega.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel