Kikkpoksitipp Kišenko sai profipoksidebüüdil võidu

12. detsember 2019 | Uudised

Barcelonas tegi 12. detsembril profipoksidebüüdi Artur Kišenko, kes on Combat Pressi arvates maailma nr 1 kikkpoksija (80 kg) juba aastaid.

33-aastane Kišenko alistas kuueraundises matšis 3:0 vähetuntud Beibi Berrocali (17-5). Colombia sportlane poksis viimati mullu märtsis ja kaotas tehnilise nokaudiga. Kišenko oli kikkpoksinud viimati juunis Prantsusmaal Yohan Lidoniga. Kevadel pidas ta Mas Fightil näidismatši, kus iga 3 minuti tagant tuli uus vastane, kokku kolm tükki.

Kikkpoksis on ukrainlase tulemus kuuldavasti 73-13-1, kuid viimati kaotas ta 2014. aastal. Tuli see sarjas Glory ja jäi ka tema viimaseks esinemiseks seal. Kuna vastasest (Karapet Karapetjan) pole keegi pärast seda kuulnud, arvas Kišenko, et vilistati ära. See oli ka periood, kui ta võitles King of Kingsis. Ta on jagu saanud Murthel Groenhartist, Andy Souwerist, Yodsanklaist, Gago Dragost, Nieky Holzkenist ja Mike Zambidisest. Alla on tulnud jääda Giorgio Petrosyanile ja Robin van Roosmalenile, aga ka Groenhartile ja Souwerile. „Ma alahindasin van Roosmalenit,” tunnistas Kišenko.

Ta on IFMA tšempion. Amatöörina võitis ta 132 matšist 119. Kišenko läks väga noorelt profiks, mis ei meeldinud eriti Ukraina Taipoksiliidule, kes soovis teda endale. Profikarjääri 2004. aastal alustanud Kišenko võitles algul jaapanlaste sarjas K-1, kus sõlmis kolmeaastase lepingu ja hakkas teenima 10 000 dollarit matši pealt, siis tulid aga mitmed kaotused, sealhulgas legendilt Masatolt ja Kišenko kolis naisega Hollandisse, kus Artur treenis esimese ukrainlasena järjepidevalt Mike’s Gymis. Ilm oli seal aga jahe ja jahedad olid ka hollandlased.

Viimased aastad kikkpoksis Kišenko Kunlun Fightis, kus kaalukategooriad sobisid talle paremini kui Glorys või K-1-s. Kišenko tunnistas ka, et Kunlun maksab paremini võrreldes jaapanlastega, kes olevat talle lubanud ühe turniiri eest 100 000, kuid maksid 10 000. Nüüd aga ei võitle ta enam ka Kunlunis. Facebookis on näha, et ta on tänavu aktiivselt käinud hoopis seminare andmas USA-s. Kišenko arvas, et keeruline oli Hiinas leida vastaseid, kes tahaks temaga võidelda.

Kišenko elab Hispaanias. Arturi naine Kristina on tantsijanna ja õpetab Arturi spordiklubis fitnessi. Ema elab Ukrainas ja kohtuvad nad harva. Ukrainas on hetkel keeruline, isegi kui Kišenko tunnistab, et tema kodulinn Odessa on sõjast puutumata. Kišenkol oli Odessas ka spordisaal, kuid ta oli sunnitud selle sulgema. „Keegi tundis konkurentsi,” selgitas Kišenko.

Kišenko plaanis 2016. aastal Holzkeniga matši, kus jagamisele oleks läinud 100 000, aga hollandlane tahtis ainuüksi endale 100 000.

Glory tuli 2017. aastal taas Kišenko ukse taha, kuid kõnelused jooksid liiva. „Nad ei maksa eriti. Ja neil on karmid tingimused,” sõnas Kišenko. Ta ei eita aga, et Holland on endiselt Euroopa kikkpoksis tähtsaim.

Mis on uued väljakutsed? Vabavõitlus?

„Ma olen olnud kikkpoksi esiviies 2006. aastast peale. Miks ma peaksin minema vabavõitlejaks, kus oleksin nr 10 või 20?” vastas Kišenko, kes oli kümmekond aastat teinud ka mõned trennid Vassili Lomatšenkoga.

Ta plaanis võitlemise lõpetada 30-aastaselt, kuid tundis, et temas on veel mõned võitlused. „Ma ei taha olla selline, kes teatab lõpetamisest ja tuleb siis tagasi. Ei taha olla Peter Aerts, kes võitles 45-aastaselt noortega!”

Kišenko tegeleb praegu sellega, et valmis saada kikkpoksi Sherdog ehk siis lõpuks ometi andmebaas, kust leiaks kikkpoksijate tulemused. „Töö on tohutu,” tunnistab ta.

Läbirääkimised käisid detsembrimatšiks Fair Fightiga. Hetkel hõivas selle koha poks, aga võimalik, et Fair Fighti plaan pole maha maetud. Arena Fight soovib juunis võidetud tiitli kaitsmist jaanuaris. Kišenko mainis ka, et sooviks võidelda Cedric Doumbega.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel