Tallinn tuleb spordiklubidele appi

02. aprill 2020 | Uudised

Tallinn jätkab pearahasüsteemi alusel sporditegevuse toetuse maksmist ja vabastab linna spordirajatiste rentnikud üüritasude maksmisest 100 protsendi ulatuses. Toetusmeetme eesmärk on aidata spordiklubidel üle elada ilma treeninguteta eriolukorra periood ning jätkata tööd laste ja noortega kaugjuhendamise teel.

Spordiklubide tagasiside põhjal on vähenenud lapsevanemate omaosalustasude laekumine ning ilmnenud on ka erarendipindade omanike paindumatus renditasu alandamiseks.

Linnapea Mihhail Kõlvart märkis, et kõik lapsed, kes tegelevad spordiga nendes klubides, mis saavad linnalt pearaha, võivad arvestada sellega, et linn – vaatamata sellele, et reaalselt treeninguid ei toimu, jätkab spordiklubide toetamist. „Linna sooviks on, et spordiklubid jätkaksid treeningute läbiviimist interneti kaudu. Seda on vaja, sest iga sportlane ja treener teab, et spordis on oluline distsipliin, järjepidevus ja treeningu graafik. Isegi praeguses olukorras on tähtis, et noortel see graafik mingil kujul säiliks,“ selgitas Kõlvart. „Ühtlasi saame seeläbi tagada treeneritele nende töö ja sissetuleku sel keerulisel ajal ning selle, et meie lapsed oleksid nii praegu kui ka pärast kriisi füüsiliselt aktiivsed ja terved.“

Lähtudes olukorra keerukusest ja vähenenud omaosalustasude maksmisest tuleb linn spordiklubidele vastu nii palju kui võimalik ning linn jätkab spordiklubidele sporditegevuse toetuse maksmist. Spordiklubid vabastatakse linna spordirajatiste lepingutes, sh operaatorlepingutes sätestatud üüritasu maksmisest juuni lõpuni 100 protsendi ulatuses. Olukorra keerukust arvestades soovitab linn võimaluse korral ka alandada spordiklubide omaosalustasu määra eriolukorra ajaks 50-75 protsendini tavatasust.

Tallinna meetmed koroonaviiruse tõkestamisel on koondatud Tallinna kodulehele.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel