Ruiz lõpetas Joshua valitsemise 7. raundis!

02. juuni 2019 | Uudised

New Yorgis peeti 1. juunil ühel üritusel mitu tiitlimatši, tähtsaimana neist WBA tabeli 5. koha omanik Andy Ruiz Anthony Joshua vastu.

Teadus ütles, et Joshua võidab, teadus on aga alati alla jäänud irratsionaalsele. Ruiz kukutas Joshua 7. raundis ja on uus IBF-i, WBA ja WBO üliraskekaalu tšempion. Kuna see oli juba neljas kord selles matšis, kui tšempion põrandal käis, kuulutas kohtunik välja tehnilise nokaudi. Joshua küsis selle peale: “Mida?!”

Matšis oli kaks väga põnevat raundi: 3. ja 7. Joshua lõi Ruizi 3. raundi keskel põrandale. See oli esimene kord, kui Ruiz profikarjääris põrandale löödi. Ruiz ajas end aga kiiresti püsti ja lõi kohe pikali Joshua. Joshua nõtkus pärast seda jalgadest, kuid Ruiz ei rünnanud uuesti tükk aega, ilmselt pelgas ikkagi tšempionit. Ta ründas 15 sekundit enne raundi lõpukella ja lõi siis aga tšempioni põrandale nii, et Joshua vajus läbi nööride.

See oli Joshua esimene kaotus. Ajakirjanikud on juba nimetanud seda sama suureks üllatuseks kui Mike Tysoni kaotus Buster Douglasele või Lennox Lewise kaotus Hasim Rahmanile.

“See on osa teekonnast. Ma tulen veel tagasi,” ütles Joshua, kellel on lepingus kordusmatš ja saab Ruiziga uuesti poksida ilmselt novembris või detsembris.

Ruiz oli poksima hakanud 6-aastaselt. Ta tunnistas enne matši, et teda on kogu aeg pontsakuse tõttu pilatud. Ruiz, kellel on neli last, teenis kuuldavasti 7 miljonit dollarit, Joshua paarkümmend.

Kohale olid tulnud Kyrie Irving, Tracy Morgan jt. Pileti sai 100 dollariga, aga olid ka 5000-dollarised VIP-piletid. PPV maksis ligi 20 naela. Joshua PPV rekord on Joshua ja Klitško matši käes, mida vaatas Sky Box Office’is 1,5 miljonit inimest.

Katie Taylor sai võidu Delfine Persooni üle ja on nüüd kõigi nelja tähtsama organisatsiooni kergekaalu tšempion. Sarnased valitsejannad on Claressa Shields (keskkaal) ja Cecilia Brækhus (welterweight), Taylori ja Persooni matšis kohtusid aga kaks parimat naispoksijat maailmas. Võit oli väga napp: 96-94, 96-94, 95-95. Isegi Taylori sõber Carl Frampton uskus, et 34-aastane Belgia politseinik on võitnud. David Haye sõnul oli otsus poliitiline. Pead vangutav Persoon lahkus kiiresti ringist.

See oli kõige vihasem ja tasavägisem naistematš maailmas, naiste Canelo – Golovkin. Veidi pikem Persoon pani pea alla ja läks. Ta ründas ja lahmis nii palju, et oli juba mõne raundi järel veidi väsinud. Taylor oli aga nagu terjer, kogu aeg küljes. Nagu takjas.

“Ma oleks pidanud rohkem distantsilt poksima,” tunnistas Taylor. Juba mõne raundi järel olid verised mõlemad. Ta pakkus belglannale kordusmatši võimalust, ent arvatakse, et seda ei tule, sest Taylor võib kaotada.

Ürituse kolmandas tiitlimatšis sai WBA raskekeskkaalu meister Callum Smith 3. raundi TKO-ga jagu Hassan N’Damist. Smith oli viimati poksinud septembris. Prantslane N’Dam (37-3 enne) on olnud WBA ja WBO keskkaalu tšempion, kuid teda on pidevalt pikali löödud. Ta on ka mees, kes loobus WBA tiitlist, kuna sunniti poksima Gennadi Golovkiniga.

“Ta on selle kaalu parim mees,” ütles Smithi kohta selle kaalu endine tšempion Carl Froch. Kaalu WBO tšempioniks sai 18. mail Billy Joe Saunders võiduga Shefat Isufi (Saksamaa) üle.

Smith kutsus välja Canelo Alvarezi, kes alistas detsembris selle kaalu tšempioni Rocky Fieldingi.

Ürituse muud tähtsamad matšid:

WBA international welterweight title: Josh Kelly (tšempion) viigistas Ray Robinsoniga

WBA international light-heavyweight title: Joshua Buatsi alistas Marco Peribani

WBO international super-lightweight title: Chris Algieri alistas Tommy Coyle’i

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel