Sten läheb kokku Wallsiga

03. detsember 2019 | Uudised

Eesti parima sulgkaalu vabavõitleja Sten Saaremäe (6-1) järgmiseks vastaseks on Soome teine number Edward Walls (9-4). Matš toimub 15. veebruaril Helsingis juubeliürituse Cage 50 peamatšina.

Walls võitis 30. novembril Cage’i peamatšis Andrei Hohlovi avaraundis kägistusega. Enne seda oli ta aga kaks matši järjest kaotanud. Walls kaotas Kaupo Kokamäele amatöörina 2015. aastal Soomes üritusel Fight Night 13.

Tartu spordiklubi Englas esindav Saaremäe on natuke rohkem kui aasta jooksul võitnud nelja Soome võitlejat. Neist viimane, Ville Yrjölä langes Saaremäe käe läbi 2. novembril tehnilise nokaudiga. Saavutatud tulemus oli niivõrd silmapaistev, et meie regiooni ühe juhtiva võitlussarja Cage pealikud pakkusid eestlasele juubeliüritusel matši Soome nr 2 mehe vastu (sulgkaalu parim Makwan Amirkhani võitleb juba UFC-s).

Saaremäe sõnutsi on Walls väga terava löömisega ja plahvatuslik võitleja. Tänu sellele, et vastased on temaga alati maadelda üritanud, on ta loonud ka hea kaitsemaadluse. “Huvitava stiiliga vastane, kelle mängu lahti harutada. Olen teda aastaid jälginud ja teadsin, et ühel päeval kohtume. Usun, et mul on oskused tema võitmiseks,” kommenteeris Saaremäe saabuvat lahingut.

“Peamatš Cage’is on väga suur samm edasi – Põhja-Euroopa ühe tugevaima liiga peamatš, see ütleb mõndagi. Minu jaoks on see kindlasti suurepärane võimalus oma nimi veelgi rohkem kõlama panna, et ühel päeval veelgi kõrgemale jõuda,” lisab Saaremäe.

Lisaks treeningutele Englases on Saaremäe ettevalmistuses olulisel kohal püstivõitluse treener Vallo Hannus (3D Treening) ja endine Eesti sprinditipp Argo Golberg, kes hoolitseb Saaremäe üldfüüsilise ettevalmistuse eest.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel