Foto: Shutterstock

Spordialaliitudele avati kriisiabi taotlusvoor

10. september 2021 | Uudised

7. septembrist on spordialaliitudel võimalik taotleda Kultuuriministeeriumist jätkusuutlikkuse toetust, mille eesmärk on leevendada koroonaviirusest põhjustatud kriisi mõju. Planeeritud meetme maht on 600 000 eurot ja taotluseid saab esitada kuni 20. septembrini (kaasa arvatud).

„Spordialaliidud täidavad Eestis nii saavutusspordi kui liikumisharrastuse edendamisel olulist rolli ning on olnud riigile ka kriisi ajal koostööpartnerid. Piirangute tõttu on oluliselt vähenenud spordialaliitude tulud ning toetusmeetme kaudu on eesmärgiks alaliitude tegevuseks vajalikke kulusid kompenseerida, ” ütles kultuuriminister Anneli Ott.

Meede on mõeldud rahvusliku olümpiakomitee liikmeskonda kuuluvatele spordialaliitudele ja sellest hüvitatakse perioodil 1.01.-31.08.2021 tekkinud kulutusi, mille katmiseks planeeritud tulud on piirangute tõttu vähenenud. Täpsemad toetamise tingimused on leitavad kodulehelt.

Lisaks avanevad oktoobris täiendavad kriisiabi voorud liikumisharrastuse üritustele ja rahvusvaheliste tiitlivõistluste korraldajatele, kus jagamisele läheb ligi miljon eurot.

Kokku on Kultuuriministeerium sel aastal spordivaldkonnale jaganud 2,46 miljonit eurot kriisiabi, mis on jagunenud omakorda 503 erinevale organisatsioonile.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel