Stiven Aas, sekundeerib peatreener Artur Sinlill. Foto: Eesti Poksiliit

Šocikase turniiril olid eestlased edukad alates avapäevast, kuid finaaliks veel valmis polnud

06. aprill 2023 | Eesti Poksiliit, Uudised

Leedus, Kaunases toimus 29. märtsist 2. aprillini Šocikase poksiturniir, mis on pühendatud leedu aukodanikule ja poksijale Algirdas Šocikasele, kes enda karjääri tipphetkedel, 1953-ndal 1955-ndal aastal võitis Euroopa raskekaalu tšempioni tiitlid. Kuuel korral sai temast ka Leedu ja Nõukogude Liidu tšempion.

A. Šocikase turniir toimub vastavalt IBA regulatsioonidele, kus igal koondisel võib vastavas kaalukategoorias olla esindatud 9 meest ja kaks naist. Turniiril osales kokku 105 poksijat 17-st riigist.

Stiven Aas, Pavel Kamanin, Kirill Serikov, Anton Vinogradov ja Semjon Kamanin. Foto: Eesti Poksiliit

Eesti koondis oli turniiril esindatud 5 poksijaga – Kirill Seerikov (57 kg), Semjon Kamanin (63,5 kg), Pavel Kamanin (71 kg), Stiven Aas (80 kg) ja Anton Vinogradov (86 kg). Avapäeval läksid ringi Pavel, Stiven ja Anton.

Avapäeval eestlastele kaks võitu kolmest

Paveli vastaseks oli Leedu poksija Laurikeitis Erikas. Matši kulgu kontrollis algusest peale Pavel ning väljus sellest ka võitjana. Stiven Aas läks vastamisi Tšehhi poksija Bures Tomasega, kust võitjana väljus samuti eestlane, kohtunike häältega 4-1. Paraku ei läinud nii hästi Anton Vinogradovil ning Anton oli avapäeval sunnitud vastu võtma kaotuse Ukraina poksijalt Tolmachov Bogdanilt, kohtunike häältega 4-1.

Kamanin Pavel vs Philipec Maxim tulemustetabel. Foto: Eesti Poksiliit

Finaalidest võitu Eestile ei tulnud

Teisel võistluspäeval läksid ringi neli Eestlast. Kirill Serikov kohtus Leedu poksija Simonavicius Lukasega, mille Eestlane võitis. Edasi liikus Kirill finaali, kus pidi paraku tunnistama tugeva Ukraina poksija Abduraimov Aideri paremust. Kirilli füüsiline vorm hetkel polnud kõige parem ja võistlus andis hea võimaluse teha analüüsi, et mille kallal rohkem tööd teha ja parandada võistlusvormi.

Semjon Kamanin sai loosi tahtel otse poolfinaali ja kohtus Tšehhi poksija Suchy Erikuga, kust väljus võitjana ja liikus samuti edasi finaali. Kahjuks ka Semjonil ei läinud finaalis hästi ning matši võitis kohtunike häältega 5-0 Leedu poksia Lavrenovas Andreiejus. Semjoni sõnul on veel vaja tegeleda nii füüsilise, kui taktikalise poolega.

Stiven Aasile lõppes turniir pronksmedaliga, kuna poolfinaalis pidi leppima kaotusega Soome kogenud poksijale Nikita Nyystadile.

Avapäeva võitjana alustanud Pavel Kamanin kohtus teises ringis tugeva Tšehhi poksija Bartl Milosiga, kes on 2021. aastal võitnud MM-il kaks võistlust. Pavel näitas tehnika ja taktika poolelt kõrgtaset ja saavutas tugeva vastase üle võidu, liikudes edasi finaali. Seal oli Pavel vastaseks Ukraina juurtega Ungari poksija Pilipec Maxim, kus Pavel jäi tänu kohtunike häältele 3-2 kahjuks ungarlasele alla.

Turniiri tulemused näitasid, mille kallal on Eesti koondislastel veel vaja tööd teha enne tulevasi Euroopa Mänge. Järgmised matšid toimuvad eestlastele 13. – 16. aprillil Gee Bee turniiril Soomes. Väljakutse ei saa kerge olema, kuna turniir on tugev ja osalejaid juba 150.

Soovime Eesti võitlejatele edu!

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel