Shieldsi ja Gabrielsi kohtumisest oodatakse ajaloo parimat naistematši

21. juuni 2018 | Uudised

22. juunil kohtuvad Detroitis IBF-i ja WBA keskkaalu tiitlimatšis Claressa Shields (USA) ja Hanna Gabriels (Costa Rica).

23-aastane Shields (5-0) poksib tavaliselt kaalu võrra raskemas ja 35-aastane Gabriels (18-1-1) kaalu võrra kergemas kategoorias. Shields on oma tavakategoorias WBC ja IBF-i, Gabriels WBA ja WBO meister. Shields on ainuke ameeriklane, kes võitnud kaks poksi olümpiakulda. Amatöörina olid tema võidud-kaotused 77-1. Gabriels pole amatöörina poksinud.

Shieldsist sai mullu esimene naine, kelle matš oli üleriigilise poksiõhtu ülekande tähtsaim. See oli tema teine matš ja ta võitis NABF-i tšempionitiitli. Gabriels on kodumaal rahvuskangelane, kelle matše tuleb vaatama 20 000 inimest ja näitab riigitelevisioon.

Gabriels poksis viimati oktoobris. Shields poksis viimati jaanuaris Tori Nelsoniga, kes 22. juunil teeb Detroitis suurmatšile sooja Christina Hammeriga (Saksamaa) WBC ja WBO tiitlitele.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel