Sander Reemets (vasakul). Foto: Maria Kilk

Sander Reemets (vasakul). Foto: Maria Kilk

UFN RAKVERE I Sander Reemets: poks annab elule positiivset energiat

30. november 2022 | Underground Fight Night, Uudised

Sander Reemets, kes võtab 3. detsembril osa Rakveres toimuvast spordivõitlusõhtust UFN, ütleb, et armastab seda, mida teeb – sellest ta motivatsiooni ammutabki. Tema sõnul annab poks elule positiivset energiat.

Kaotused õpetavad kõige rohkem

Võistluseks valmistudes pöörab Sander rohkem tähelepanu üldfüüsilisele poolele. Küll aga eelmistel UFN võistlustel on ta pidanud rohkem vaimselt hakkama saama. „Suunasin liiga palju energiat sellele, mis toimus ümber ringi ja unustasin ennast, seeläbi põlesin ringis,“ möönab ta.

Sander Reemets (paremal). Foto: Erakogu

Sander Reemets (paremal). Foto: Erakogu

Ta tõdeb, et võistlus pole ainult ringi astumine. Peab ka publiku, meedia ja kogu üritusega toime tulema. „Lähed enda valitud muusikaga sisse, ringi keskel on õhtujuht, ümber publik. Ma arvan, et see ei ole mugav koht, kus enda esimesi võistlusi teha, aga usun, et UFN on mulle andud tänaseks hea kooli, tunnen end ringis vabamalt ja tulen selle kõigega paremini toime. Iga võistlusega lähen aina enesekindlamaks, õpin ennast paremini tundma ja hirmudest lahti laskma,“ ütleb ta.

Just kaotused on teda kõige rohkem õpetanud. „Ma arvan, et ma poleks praegu siin enda arenguga kui poleks matše kaotanud. Olen kaotusi võtnud korraliku õppetunnina ja edasi liikunud,“ kinnitab ta.

Treeneril on ettevalmistuses tähtis roll

Sedapuhku astub ta ringis vastu Matteus Lehistele. Sander nendib, et tal pole otseselt vahet, kes ta vastane on. Võitma peab lõpuks niikuinii. Aga kindlasti on hea teada vastase tugevaid külgi.

Sander sõnab, et väga oluline roll ettevalmistuses on treeneril. „Treener näeb mind kõrvalt ja saab kohe öelda kui miski vajab muutmist või parandamist,“ põhjendab ta.

Sander Reemets (paremal). Foto: Maria Kilk

Sander Reemets (paremal). Foto: Maria Kilk

Ta treenib Artur Sinilille käe all ja ütleb, et  Artur on käinud palju rahvusvahelistel laagrites ja tiitlivõistlustel. On ka koondise peatreener, seega näeb, mis tase maailmas on ja kuidas teised riigid treenivad. „Usaldan tema teadmisi ja nopin välja enda jaoks sobivamad,“ ütleb ta.

Hommikul ärkan, söön, teen trenni, söön lõuna, lähen tööle, õhtuti annan ja teen ise trenni. Söön ja magama.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel