Ruslan Mitjajev ja Sergei Vinokurov

Ruslan Mitjajev tuli maailmameistriks

10. detsember 2021 | Uudised

Ruslan Mitjajev võitis Bangkokis 10. detsembril Eestile käesoleva tai poksi MM-i teise kuldmedali.

U16 kategoorias tuli ta kuni 67-kiloste noorukite maailmameistriks, kui kohtunik lõpetas kohtumise finaalivastase Asaad Touqani (Jordaania) peavigastuse tõttu.

Samas vanusekategoorias sai hõbemedali Ivan Babin (54 kg). Temast oli finaalis 30:27 parem Lev Popov.

U12: Daniel Zawalski võitis hõbemedali. Kuld läks venelasele Aleksander Põtkole võiduga 30:27.

U23: Sigrid Kapanen (67 kg) alistas poolfinaalis türklanna Ahsen Turani, kes pärast avaraundi kaotamist otsustas loobuda. Vastane finaalis on Fatemeh Khazaei (Iraan), kes sai loobumisvõidu Saida Lahmidilt (Maroko) – koroonaviirus teeb Tais palju pahandust.

Astrid Grentsi (63,5 kg) tee lõppes poolfinaalis: tema kaotas napilt 28:29 Tugce Bektasile (Türgi). Samamoodi läks poolfinaalis Marie Ruumetil (51 kg): napp 28:29 allajäämine Zahra Shokouhighahfarokhile (Iraan), kes sooritas suure osa jalalööke nööridest hoides. Oli selgelt näha, kumb neist treenib Tais, sest üks oli tai astumisega, teisel puudus see aga täiesti. Ruumet ei saanud kasutada oma peamist relva küünarnukke; lisaks ei lubanud agar kohtunik klintšida. (SIIN videos Marie 1.55 ja Astrid 6.30 paiku.)

Kristoffer Björkskog (Soome, 67 kg) pidi poolfinaalis 27:30 alla vanduma Ahmet Ertekinile (Türgi). Ka nemad võistlesid alla 23-aastaste seas.

Täiskasvanute päeva ühes oodatuimas lahingus tulid A-ringi kuni 71-kilosed Jimmy Vienot ja Thananchai. Prantslane võitis poolfinaali 30:27.

67 kg: One’i meister Capitan alistas poolfinaalis 29:28 Dmitri Varatsi.

Naiste suurmatšis sai Sveva Melillo (Itaalia, 54 kg) poolfinaalis 29:28 jagu Lara Fernandezist (Hispaania), kes on WBC Muaythai ja K1 ISKA meister. Finaalivastane Kübra Aktas (Türgi) on oluliselt vähem tituleeritud, aga selline on juba loos.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel