Putin avas MM-i

10. september 2019 | Uudised

Jekaterinburgis algas poksi MM, kuhu saatis videotervituse ka president Putin.

„Poks on Venemaal väga populaarne ja võimalus sellist sündmust korraldada austav,“ sõnas president. „Tegime kõik, et saaksite nautida vingeid matše, Uuralite pealinna ilu ja meie maa külalislahkust. Suurte spordisündmuste korraldamine on meie jaoks alati tähtis.“

Eestlastest oli esimesena võistlustules Stiven Aas (81 kg), vastaseks Mihhail Dolgolevets (Valgevene). Matši algus kulges võrdselt selle hetkeni, kui Stiven lasi mõned tugevad vasakküljelöögid läbi. Selle tulemusena sai vigastada vasak silmamuna. Pärast seda ei tunnetanud Stiven vastase distantsi ja pilt oli ees kahekordne. Pärast 1. raundi oli selge, et jätkamine on raske. Treener Artur Sinilill tahtis Stivenit maha võtta, aga tõelise spordimehena oli ta nõus jätkama. 2. raundis otsustas pärast mõningaid tabavaid lööke teha seda ringikohtunik, kelle otsus oli põhjendatud.

“Raske on seda matši kommenteerida, kuna Stiven viidi pärast matši haiglasse kompuuteruuringule, kus ta viibib siiani. Jäeti arstide valve alla. Pärast 1. raundi ütles Stiven, et ei tunne ennast hästi. Ilmselt sai minule märkamatu tabamuse meelekohta, mille tagajärg on tugev peapõrutus. Helistasin talle hommikul. Ütles, et juba parem ja läheb veel mingile uuringule. Öösel oli oksendanud ja pea kõvasti valutanud. Talle manustati tugevaid valuvaigisteid. Selliseid asju ikka juhtub poksis,” sõnas Sinilill järgmisel hommikul.

Valgevenelane on kaotanud Dmitri Bivolile, Oleksandr Gvozdõkile (kaks korda) ja 2011. aastal õpilaste EM-i veerandfinaalis ka Ainar Karlsonile, aga tegemist on loomulikult Valgevene meistriga. MM-ile ei saadeta mehi, kes pole riigi meistrid.

Stiveni matš algab 51. minuti paiku.

Pavel Kamanin (69 kg) poksib 13. septembril Gianluigi Malangaga (Itaalia).

AIBA-ga seotud skandaalide tõttu ei jagata MM-il enam pääsmeid olümpiale, kuid siiski on võistlema tulnud ligi 450 meest 87 riigist.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel