Sigrid Kapanen. Foto: Erakogu

Prooviks äkki poksitrenni? Sigrid Kapanen selgitab, mida trenni minnes vaja on

29. juuli 2022 | Trennid, Uudised

Poksimine on kasulik südame-veresoonkonna talitlusele, vaimsele tervisele ning ka vastupidavuse kasvatamisele. Väga efektiivne viis stressi leevendamiseks on ka poksikoti peal oma frustratsiooni välja elamine. Millist varustust sul aga vaja läheb ja on see ala nii brutaalne nagu filmides näidatakse? Nõu annab ja selgitab Viljandi Kondor Fight Clubi võistleja Sigrid Kapanen.

Sigrid sõnab, et esimeste trennide jaoks võiks kindlasti olemas olla käesidemed ning hambakaitsmed – muu varustuse saab pea alati trennist kohapealt laenata. Mingi aeg võiks endale soetada ka kindad ja jalakaitsmed, sest endal on parem oma varustusega olla. Lisaks on meestel soovituslik kubemekaitse kaasas olla.

„Poksitrenn sobib kõigile, kellele meeldib poks ja kes tahab seda õppida. Soovitan kõigil vähemalt 1 või 2 poksitrenni kaasa teha – äkki hakkab meeldima,“ lausub Sigrid ja lisab, et kõigil on alati esimeste trennide ees hirm, kuid tegelikult pole hullu midagi. Tuleb lihtsalt kohale tulla ja kaasa teha. „Arvestada tuleb sellega, et mõtlema ei pea. Kuidas jalad seisavad, keha asend, löögid – kõik hakkavad mingi aeg ise välja tulema.“

Kas poks on aga nii brutaalne nagu filmides näidatakse? „Kui vaadata matše siis mõni võib jah öelda, et see on brutaalne ala, aga ega trennis nii ei laamendata. Enamus esimesse poksitrenni tulijad kardavad, et hakkavad üksteist kohe peksma, kuid trenn on see koht, kus sa õpid lööma ja erinevaid tehnikaid,“ selgitab Sigrid.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel