Astrid Johanna Grents (Foto Hendrik Osula EOK)

Foto: Hendrik Osula / EOK

Poksija Astrid Johanna Grents sai Eesti Olümpiakomiteelt tunnustuse

09. veebruar 2023 | Uudised

Eesti Olümpiakomitee tunnustas Tallinna Hiltoni hotellis pidulikul tänuvastuvõtul 2022. aastal rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt täiskasvanute seas medaleid võitnud sportlasi ja nende treenereid. EOK president Urmas Sõõrumaa rõhutas oma kõnes, et mullu võitsid ainuüksi maailmameistrivõistlustel kuldmedali 43 Eesti sportlast. Kokku tähistas mullust medalivõitu 204 sportlast. Sealhulgas sai tunnustuse poksija Astrid Johanna Grents.

Astrid Johanna Grents (Foto Hendrik Osula EOK)

Foto: Hendrik Osula / EOK

Oluline tunnustus

Astrid Johanna jaoks on oluline, et tunnustus tuleb nii tähtsa inimese kui Urmas Sõõrumaa käest ja see, et Olümpiakomitee tunnustab sportlaseid, kes veel polegi olümpiaala sportlased. „Kogu atmosfäär oli siin väga äge. Ma nägin, kui palju tegijaid sportlaseid on tegelikult Eestis ja mina olen üks nendest, seega väga-väga tore on Eesti riiki esindada rahvusvahelistel võistlustel ja tuua sealt ka medaleid. Äge tunne on!“ kirjeldab Astrid Johanna, kui palju tunnustus talle juurde annab.

Tunnustuse tõid võitlejale Abu Dhabi Tai poksi maailmameistrivõistlused: „Eesti tasemega ei anna sealseid matše võrrelda. Võistlejad olid tasemel, löövad seal nagu mehed. Mul oli hea meel, et ma sain nii tugevate sportlaste vastu poksida ja see läbi ennast arendada,“ kirjeldab Astrid Johanna matše. Poolfinaalis kaotas poksija paraku Türgi võitlejale. Siiski arvab ta, et tehnika poolelt ta vastasele alla ei jäänud ning plaan on füüsilist poolt koos jõutõstja Kaido Leesmanniga edasi arendada.

Astrid Johanna Grents (Foto Hendrik Osula EOK)

Astrid Johanna Grents (Foto Hendrik Osula / EOK)

Õnneks praeguse hetke ja staatuseni jõudmiseks pole Astrid pidanud suurt midagi ohverdama:. „Ma ei ütleks, et ma midagi olen ohverdanud. Olen ise valikud teinud ja keegi mind nendeks sundinud pole. Teen seda, mida ma oskan ja mis on mulle hingelähedane,“ põhjendab ta.

Ta tõdeb, et siiski pere ja sõpradega nii palju aega veeta ei saa, kui sooviks, kuid ohvrite toomiseks ta seda ei nimetaks ning võimalused aja veetmiseks tulevad kohe pärast võistlusi.

Eesti Tai poksi liigub aina paremuse suunal

Eesti taipoks liigub Astridi arvates ainult paremuse suunal. „Treenerite tase on väga tõusnud ja noorte sportlaste juurdekasv on olnud märkimisväärne, võrreldes ajaga, mil mina alustasin,“ toob ta kodumaise positiivse konkurentsi esile.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel