Fotod: Aleksander Abrossimov

Poksi EMV: Maksim Vilde alistas poolfinaalis Semjon Karhanini

02. oktoober 2021 | Uudised

Eesti meistrivõistlused poksis jätkusid Kalevi spordihallis 2. oktoobril poolfinaalpäevaga, kus üllatustulemusega sai hakkama vanameister Maksim Vilde (Kreenholmi PSK), kes alistas suurfavoriidi Semjon Karhanini (Järve-Boxing).

Vilde puhul on tegemist peagi 35. sünnipäeva tähistava endise koondislasega, kes pole viimastel aastatel aktiivselt poksis kaasa löönud. Mehe suurimaks saavutuseks jäi juunioride EM-i pronks, mille ta juba 2005. aastal võitis. Viimane Eesti meistritiitel jääb tal aastasse 2013.

Sellest hoolimata suutis Vilde viimasel neljal aastal kolm kulda võitnud Karhanini kuni 67-kilogrammiste kaalukategooria konkurentsist välja lülitada ja kohtub nüüd finaalis tiitlikaitsja Semjon Kamaniniga (Narva PSK). Möödunud aastal täiskasvanute seas esimese kuldmedali võitnud Kamaninite pere keskmine vend Semjon oli poolfinaalis kindlalt üle Tartu poksijast Hendrik Kondist juba avaraundis.

Semjoni vanem vend Pavel Kamanin läheb püüdma juba neljandat Eesti meistrivõistluste kuldmedalit järjest kaalukategoorias kuni 71 kilogrammi. Poolfinaalis oli ta kohtunike ühehäälse otsusega üle Kalevi kindamehest Leon Kermasest. Finaalis astub talle vastu esmakordselt kulla eest võitlev Henri Ellakvere (TÜ ASK).

Poolfinaalides ei vääratanud ka teised koondislased: Mark Andrejev (PSK, kuni 63,5 kg) kohtub finaalis Valeri Tšernoglavskiga (Sofron), Maksim Ljubimov (Järve-Boxing, kuni 75 kg) Dmitri Gladõševiga (Poksiklubi Kalev).

Kuni 19-aastaste Eesti meistrivõistlustel pääses raske võitluse järel finaali noortekoondise esinumber Matvei Starikov, kes oli kuni 71-kilogrammiste seas napilt kohtunike 3:2 häältega üle Artjom Spatarist (PSK).

Dmitri Protkunas alistas kuni 67-kilogrammiste noormeeste poolfinaalis kindlalt Maksim Tšõbirevi (ATP), Artur Andrejev (PSK, kuni 75 kg) kohtub homses keskkaalu kullamatšis Igor Antonoviga (Sofron).

Finaalipäev algab pühapäeval Kalevi spordihallis noorte kullamatšidega kell 14. Seejärel selgitatakse alates kella 17 välja Eesti parimad kindamehed. Poksiliit palub huvilistel kindlasti kohale kaasa elama tulla.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?