PFL-i võitlejatest tehakse kaardid

17. juuni 2021 | Uudised

Upper Deck asub valmistama PFL-i võitlejate kaarte.

PFL-is võitleb tänavu 60 võitlejat. Lisaks tavavõitlejatest kuulsustele, nagu Kayla Harrison või Anthony Pettis, saab kaardile ka peamiselt poksiga teeniv Claressa Shields. Tema ongi esimesel kaardil, mis 18. juunil ilmub. Boonusena leiab mõnest juhuslikust kaardipakist ka tema kaardi kuldse ja hõbedase variandi.

Bloomberg Businessweek kirjutas värskeimas numbris, et spordikaardiäri kuningas on praegu Ken Goldin, kelle ettevõte Goldin Auctions müüs maioksjonil 50 miljoni dollari eest kaupa, mis oli ettevõtte rekord. See tähendab, et tänavu võib ettevõtte käive tulla 500 miljonit. Ettevõte saab vahendustasuna sellest 20%. Kõige kallimalt müüdi ettevõtte märtsioksjonil Kobe Bryanti kaart: 1,8 miljonit dollarit.

Upper Deck on eraettevõte ja seega majandustulemusi ei pea kõigile avaldama, kuid selle käive oli Rocket Reachi andmetel viimati 126 miljonit dollarit aastas.

Eestis maksavad spordikaardid praegu enamasti 50 senti tükk nii küljel Osta.ee kui ka Hobikaardid.eu.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel