Õnnelik Lazaro: Alvarez alistas Eesti meistri

08. mai 2019 | Uudised

Peterburis 7. mail alanud Kuberneri karikavõistlustel pidid mõlemad Eesti poksijad võtma vastu kaotuse.

Valeri Tšernoglavski (-60 kg) kaotas avaraundis kogenud kolmekordsele maailmameistrile Lazaro Alvarezile (Kuuba). Ta lasi läbi kaks tugevat lööki ja kohtunik lõpetas matši.

„Ilmselgelt on noorteklassist üleminek seeniorideklassi raske ja mõnikord ka valulik. Kuid see üleolek ei näita täit pilti Valeri tasemest, sest läbilastud löögini oli matš tasavägine. Eks kogemus oligi see, mis sai Valerile raundi lõpus saatuslikuks. Loodame, et Valera saab sellise matšiga ka aimu oma tasemest ja mõistab, mille kallal on vaja tööd teha, et võistelda maailmatasemel. Valeral on piisavalt arenguruumi ja potentsiaali taset tõsta,“ kommenteeris treener Artur Sinilill.

Pavel Kamanin (-69 kg) kaotas väga tasavägises võitluses kohalikule poksijale Andrei Kiritšenkole kohtunikehäältega 2:3.

„Kui oleks tegu kaugushüppega, siis oleks Pavel hüpanud vastasest 20 sentimeetrit kaugemale. Kuid paraku peame leppima kaotusega,“ nentis Sinilill.

Eestist on täna võistlustules Ainar Karlson (-91 kg), vastaseks Henrik Sargsijan Armeeniast.

Valeri matš algab 1.20 paiku.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel