One On TNT: Parri legendidelahing Holzkeniga lõppes kiiresti

22. aprill 2021 | Uudised

John Wayne Parr sõlmis mullu kuuematšise lepingu One’iga. 21. aprillil sai teoks 44-aastase austraallase tai poksi lahing Nieky Holzkeniga.

Parril ei õnnestunud võtta kaalus rohkem alla kui 81 kilole ja ta pidi viiendiku teenistusest loovutama. Ta alustas survega, kuid tõmbus siis juba avaraundi lõpus kaitsesse. Holzken tabas teda pöördelt jalalöögiga pähe ja saatis põrandale. Parr ründas seepeale taas, aga Holzken hoidis käsivarsi külgedel ja Parr ei pääsenud läbi. Holzken saatis Parri tugeva rusikalöögiga vastu seina ja lõi sinna otsa põlvega lõuga.

2. raundi alguses lõi Holzken Austraalia võitleja taas pikali, seekord rusikalöögiga näkku, mis tekitas verevalumi. Holzkeni jalalöök pähe viis Parri taas põrandale. Parr soovis edasi võidelda, kuid kohtunik oli küllalt näinud ja andis võidu Holzkenile.

Holzken võitles tai poksis viimati kümmekond aastat tagasi, ent lootis väiksemate kinnastega põhjustada austraallasele palju kannatusi. „Parr on legend. Ta oskab kõike: poksi, tai poksi, kikkpoksi. Ma olen alati tahtnud temaga võidelda,” ütles vastasest seitse aastat noorem Holzken.

Parr sai kutse One’ist, kui viis õpilase Rocky Ogdeni sinna võitlema. Parrile pakuti kohtumise eest Madalmaade võitlejaga karjääri suurim summa. Ta ei suutnud ära öelda. „Ma saaks sellega maja ära maksta. Isegi kui ma kuus matši ei võitle ja võitlen kolm, on see mu viimane võimalus veel maailmas võidelda,” sõnas ta. „Ma olen 15 aastat Niekyl silma peal hoidnud. Me oleme nii võrdsed, et see oleks unelmatevõistlus. Kui ma teda võidaks, saaks minust üks ajaloo parimaid.”

Parr (99-34-1) on 10-kordne maailmameister. Tema õige nimi on Wayne Parr, aga ta tundus püstolikangelane ja sai võitlejatelt hüüdnimeks John Wayne. 1996. aastal kolis ta Taisse ja võitles seal viis aastat. Kuulus promootor Songchai ütles, et Parr oli üks esimesi lääne poksijaid, kes oskas küünarnukiga õigesti alt üles lüüa. Tailased löövad küünarnukiga ainult horisontaalselt.

Kui Parr kohtus siis 2002. aastal Mike Zambidisega, tundus, et Zambidis pole kunagi näinud, kuidas põlvedega lüüakse. Parr lõi ta põlvedega vaeseomaks. (Zambidis siiski elas üle esialgse rünnaku ja võitis. Zambidis on tsemendist.)

Parr ise arvab, et ta väga tehniline pole, kui tal jalad alt lüüakse. Ta peab tugevaimaks meheks Yodsanklaid. Kui nad kolmandat korda võitlesid, tuli Parri nurka Saenchai. Tuli Taist Austraaliasse. Ükski võit tulevikus pole sellest magusam, arvas JWP.

Parr on pidanud ka 14 poksikohtumist. Viimati võistleski ta 2019. aastal poksis endise WBA meistri Anthony Mundine’iga ja teatas pärast seda karjääri lõpetamisest, kuna puus vajas asendamist. Filmist „Blessed With Venom” selgus, et tema vasak silm on kulmu alt permanentselt niimoodi vigastatud, et iga tugevama löögiga avaneb vigastus taas.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel