One Fists of Fury: võitlesid Superlek, Petrosyan, Rodtang

26. veebruar 2021 | Uudised

One’i kärbeskaalu kikkpoksimeister Ilias Ennahachi kaitses 26. veebruaril Singapuris tiitlit Superleki vastu.

Superlek oli avaraundis enamasti pikali, kuid põhjuseks olid ilmselt libedad jalakaitsmed ja 5. raundi lõppedes olnuks õiglasem vähemalt viik, mitte Ennahachi 3:0 võit.

Ennahachi arvas enne matši, et tal on kikkpoksijana Superleki ees eelis, kuna taipoksijad rõhuvad ainult jalalöökidele. Superlek ütles, et alistab Ennahachi ja võtab siis ette Rodtangi. Kikkpoksiga hakkas ta tegelema, et õppida uusi asju ja lihvida tehnikat. „Ma uurin enne kohtumisi vastaste iga liigutust. Ennahachi nõrk koht on võhm – ta väsib kohtumise lõpuks,” prognoosis Superlek.

Madalmaadest pärit Ennahachi (36-3-1 enne) on endine Enfusioni meister. One’i meistriks sai ta 2019. aastal võiduga Petchdami üle. Tai võitleja Superlek (126-28-2 tai poksis) on kahekordne Lumpinee meister ja endine WBC Muay Thai meister. 2012. aastal valiti ta Tai parimaks taipoksijaks. Ta oli siis 17-aastane. Kolm korda on ta võidelnud Kaonariga, kuid võita pole õnnestunud. One’is oli ta enne võistelnud nii kikkpoksis kui ka tai poksis.

Kikkpoksis ja kärbeskaalus võitlesid ka Rodtang ja venelane Tagir Halilov, kuigi Rodtang on One’i meister tai poksis. „Kuna küünarnukid ja põlved pole kikkpoksis lubatud, keskendun täpsusele,” lubas Rodtang ja alustas sellise survega, et oli selge: kui Halilov nokaudiga ei võida, siis punktidega kindlasti mitte. Võit tailasele 2:1. Halilov (22-7-2), kes võttis matši napi etteteatamisega, on treeninud Tais ja on WMC I-1 meister. Rodtang võitleb 7. aprillil One’is inglase Jacob Smithiga.

Sulgkaalu kikkpoksikohtumises sai Giorgio Petrosyan jagu endisest Glory meistrist Davit Kiriast (Gruusia, 35-17), kelle jaoks see oli esimene lahing One’is. Nad võitlesid esmakordselt 2012. aastal ja siis Petrosyan võitis. Kiria sõnul oli ta siis kogemusteta. Kordusmatšiks lubas ta pidurdamatut segu kikkpoksist ja karatest. Erinevalt Halilovist ei lasknud Kiria end vastu seina suruda, aga Kiria löögid ei tabanud ja Petrosyan võitis 3:0. „Kõik selle kaalu parimad on One’is, aga Giorgio on nr 1,” ütles vend Armen Petrosyan.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel