Olavi-Tanel Kask: küll see võimalus ka tuleb

29. september 2021 | Uudised

Kikkpoksija Olavi-Tanel Kask võitis nädalavahetusel Leedus Open Suncity U18 turniiri.

Kehakaalus kuni 66 kilo oli tema vastaseks Danielius Hermanas. 30 sekundit oli kulunud, kui Kask tabas vastast esialgu tugeva tagumise sirgega ja lõi siis tagumise high-kick’i järgi. Kohtunik luges Hermanasele sekundeid ja lõpetas seejärel matši.

„Matš oli päris kiire, vastane jooksis peale ja tabas mind päris hea tagumise sirgega. Viga see mulle ei teinud ja läksin sellise kiire tempoga kohe kaasa,” räägib Kask.

Juunis võitis 17-aastane Kask Leedus Jurbarkase täiskasvanute turniiri, kus järgnesid Linas Grigaravičius, Aivaras Jablonskas (mõlemad Iron Sky) ja Dominykas Nenortas (Faiteris).

„Võitsin esimest vastast 2. raundis low-kick’iga. Valisin ise tempo ja kontrollisin matši täielikult. Finaalis pidin vastu saama 22-aastase leeduka, kes oli minust palju pikem ja laiem, aga ta loobus ja andis võidu minule,” ütleb Kask.

„Leedu kikkpoksijad on päris tugevad. Matši alguses tulevad kohe tugevalt survestama, tahavad kiiret lõpetust, kiiret võitu,” iseloomustab Olavi-Tanel, kellele on King of Kingsil silma jäänud Dovydas Rimkus, sest on väga meelelahutusliku ja mitmekülgse stiiliga. Eriti meeldivad Kasele tema hüppelt põlved. Gloryt Kask nii palju ei jälgi. UFC-d rohkem, seal on alati midagi põnevat.

„Arvan, et umbes aasta pärast oleksin kindlasti valmis osalema mõnel suuremal võistlusel: Fightland, King of Kings vms. Samamoodi tööd edasi tehes – küll see võimalus ka tuleb,” usub Olavi.

Kikkpoks saab vabavõitlusklubina tuntud Invictas väga hästi hakkama – seal treenitakse ka tai poksi ja BJJ-d. „Stiililiselt on treeningutes rõhk rohkem Muay Thail, kuid enne võistlusi keskendume kikkpoksitehnikatele,” selgitab Kask ja kiidab treenerit Henri Hiiemäed. „Ma olen väga rahul tema käe all treenides. Kui on vähegi huvi ja oled valmis treeningutes pingutama/ panustama, siis aitab tema korralikult võistlusteks valmistuda.”

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel