Vladimir Stepanjan, Ruslan Jakimov ja Viljar Lipard. Foto: Eesti Judoliit

Noorjudoka Viljar Lipard sai esimese sponsorlepingu

02. september 2021 | Uudised

Megido, Eesti džuudomeister Viljar Lipard ja Eesti Judoliit sõlmisid sponsorlepingu, mis toetab noore judoka eesmärki jõuda Pariisi olümpiamängudele.

Lepingu maht on 6000 eurot. Lipard kasutab toetust spordivarustuse soetamiseks ja treeningute rahastamiseks. Selle hooaja plaanidesse kuuluvad ka rahvusvahelised võistlused, et teenida punkte olümpiamängudele pääsemiseks: septembris võistleb Lipard EM-il ja oktoobris juunioride MM-il.

Megido esindaja Ruslan Jakimov sõnas, et Viljar Lipard on täna Eesti perspektiivikaim noor judoka, kellel on võimalus pääseda Pariisi olümpiamängudele. “Elame Viljari spordikarjäärile kaasa ja soovime, et noor sportlane tunneks meeskonna toetust. Tiitlivõistlustel on medalikonkurents väga karm. Sportlasel on vaja tippu jõudmiseks tõsiseid treeninguid, aga ka tuge ja kaasaelajate usku – loodame, et saame neid Viljarile pakkuda,” sõnas Jakimov.

Lipard tunnistas, et kaasaelajate usk ja toetus tähendavad talle väga palju. “Džuudo on minu elu ning minu jaoks tähendavad toetus ja koostöö väga palju – see motiveerib mind edasi pürgima. On väga oluline tunda inimeste toetust ja teada, et minusse usutakse – see annab inspiratsiooni, et treenida edasi ja seada kõrgeid eesmärke. Minu eesmärk on jõuda 2024. aastal Pariisi olümpiamängudele ja olla Eesti esimene olümpiakulla võitja džuudos,” sõnas Lipard.

Mitmekordne Eesti meister Viljar Lipard esindab Audentese Spordiklubi. Tema treener on Vladimir Stepanjan. Lipardil on ette näidata kadettide vanuseklassis kuldmedal ja hõbemedal Euroopa Karika etappidelt ning pronksmedal Euroopa Noorte Olümpiafestivalilt (EYOF). Eelmisel aastal saavutas ta juunioride EM-il 5. koha, olles kadett ehk alla 17-aastane. Lipard on noorim Eesti meister täiskasvanuteklassis.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel