Foto: Shutterstock.com

Ngannou ja Bhullari agent – probleem või lahendus?

29. detsember 2021 | Uudised

Francis Ngannout ja Arjan Bhullari esindab sama ettevõte: CAA Sports.

Ngannou on kõige raskemate meeste meister UFC-s. Bhullar on kõige raskemate meister One’is. Ngannou võitles viimati märtsis, Bhullar aprillis. Mõlemad võitsid viimase matšiga tiitli ja asusid tingimusi seadma. UFC ja One olid sunnitud selgitama ajutised meistrid.

Marquel Martin CAA Sportsist käis 28. detsembril Miesha Tate’i ja Renee Youngi podcast‘is selgitamas, et põhjus pole ainult raha. “Paljud ei taha öelda või mõista, mis on kliendi jaoks parim. UFC on oma ala parim, aga tingimused peavad olema parimad ka Francise jaoks. Me oleme UFC-ga palju rääkinud, aga ausalt öelda pole ma neilt midagi kuulnud juunist saadik,” ütles Martin.

“Pole just tore kuulda sarjalt, et neid eriti ei huvita, kas me pikendame nendega lepingut või mitte. Ohjad on sarjade käes ja on olnud juba kaua enne seda, kui mina hakkasin võitlejaid esindama,” lisas ta.

Martin soovib, et Ngannou saaks võidelda sagedamini kui kaks korda aastas ja et UFC teda paremini reklaamiks. “Mulle tundub, et nad reklaamivad Stipe Miocicit rohkem kui Francist, mis on ju naljakas,” ütles Martin.

Dana White ütles nädal tagasi ESPN-ile, et Ngannoul pole parimad esindajad. Josh Thomson ütles päev pärast seda oma podcast‘is, et UFC meistritel on kohustus pikendada lepingut ühe matši kaupa. “Ma ei saa aru, miks UFC-l lastakse seda teha,” lausus Thomson.

Ngannou leping pidi läbi saama tänavu 20. mail, UFC tegi aga ettepaneku pidada järgmine matš 12. juunil. Seejärel oli plaanis 7. augustil kohtumine Derrick Lewisega, aga Ngannou ei saanud piirangute tõttu Aafrikast lahkuda ja tegi ettepaneku võidelda septembris. Selle asemel võitlesid Lewis ja Ciryl Gane 7. augustil ajutise meistri tiitlile.

Lepingut võib muuta, kui võitleja saab vigastada või meistriks. Ngannou leping on veninud nelja aasta peale ehk kaks korda pikemaks kui tavapärased UFC lepingud. Ngannou ütles, et ei mõtle lepingu pikendamisele enne kohtumist Gane’iga.

Bhullari juhtumit ei soovinud CAA kommenteerida. Bhullar võitles UFC-s ja võitles üsnagi edukalt, aga sai One’ist parema pakkumise. Anatoli Malõhhin süüdistas Bhullari põiklemises. Nad pidid kohtuma selle aasta lõpus, Bhullar aga teatas siis, et vajab rohkem aega. “Ära ole selline nagu teised kanad! Kirjuta alla leping 3. detsembriks,” kirjutas Malõhhin Instagramis ja selgitas, et see pole väga professionaalne käitumine Bhullaril.

Martin rääkis aga ka sellest, et UFC lasi minema Kevin Lee, kes võitleb nüüd järgmiseks Habib Nurmagomedovi sarjas. Solvunud Lee ütles, et kavatseb järgmisel aastal saada miljonäriks. Talle ei meeldinud see, kuidas UFC talle teatas, et tema teeneid ei vajata: seda ei teinud keegi inimestest, kes on temaga suhelnud, sealhulgas White. Lee sai kolm pakkumist päev pärast vallandamist.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel