Naistepoksi suurlootus Jana Vill: kõigepealt EM, seejärel 9. klass

02. aprill 2019 | Uudised

Eesti naistepoksi kaks suurimat nime olid eelmisel aastal Jana Vill ja Astrid-Johanna Grents. Grents pühendus siis kikkpoksile ja lootus lasub nüüd Villil. Esimese eestlannana rahvusvahelisel turniiril esikoha võitnud Vill tuli nüüd 31. märtsil poksimata Eesti noortemeistriks. Eestis tal vastaseid pole. Ta on endiselt vaid 15.

„Ma treenin tohutult tahtejõudu. Väga raske on, aga ma tulin ju trenni selleks, et edasi jõuda, tulemusi saavutada, ja panen seepärast kogu tahtejõu rusikatesse ja treenin,“ sõnab ta.

Poksiga hakkas ta tegelema, sest soovis kaalus alla võtta. Millestki poksi pärast loobunud pole. Räägib, et poks on täielikult muutnud tema elu.

„Olen muutunud palju enesekindlamaks,“ teatab Olümp Maardu Kalevis harjutav tüdruk, kelle Facebooki kaanefotol naeratab Floyd Mayweather.

„Alustuseks tahan saada Euroopa meistrks, edasi aga treeneriga arutame, mida teha,“ sõnab Vill. Ta oli EM-iks valmis juba eelmisel aastal, kuid haigestus viimasel hetkel.

Tekitab see pingeid, kui vaadatakse kui tulevikulootust?

„Ei. See ongi eesmärk.“

Treener Jevgeni Golovatš kinnitab, et aprillis seisab ees Maardu Cup, siis üks võistlus Lätis ja EM. Suurem eesmärk olevat olümpia.

„Jana on väga iseseisev ja sihikindel tüdruk. Väga tagasihoidlik. Võib mägesid liigutada, kui tahab. Eesmärk on võita EM, lõpetada 9. klass ja astuda Audentese spordikooli,“ lausub ta.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel