Naiste vabavõitlusajaloo suurim matš

19. detsember 2018 | Uudised

Uus ESPN kirjutab, et 29. detsembri Cyborg – Nunes on naiste vabavõitlusajaloo suurim matš. Cyborg (20-1) on raskeimate naiste tšempion, Nunes (16-4) tšempion kaal kergemas kategoorias ja võtab supermatši jaoks kaalus juurde. Kaks brasiillannat.

UFC on algusest peale Cyborgi vastu töötanud. Neli aastat tagasi ütles Dana White, et Cyborg on steroide täis ja näeb välja nagu kleidi ja kontsadega Wanderlei Silva. (Seda, et Nunes 2011. aastal steroidide tõttu aastase keelu sai, ei unusta ka ajakirjanikud.) Aastaid polnud UFC-s Cyborgi sulgkaalu ja kui lõpuks tehti eelmisel aastal, ei antud Cyborgile aega esimeseks tiitlimatšiks kaalu saada. Kui Cyborg tiitli lõpuks võitis ja kaks korda kaitses, tehti talle viletsat reklaami.

„See on juba nii tavapärane, et mind ei üllata,“ ohkab Cyborg. „Mis see probleem on? Ma pole huvitav? Olen inetu? Paks? Pole Ameerikast? Pole blondiin?“

„Vaadake UFC 232 promo,“ krutib Cyborgi peigmees telefonis UFC Facebooki. „Crisi nime pole kusagil. Amanda oma ka mitte.“

Nunes, kes alistas 48 sekundiga Ronda Rousey, nõustub. „Nad tahavad, et ma kaotaks. Tahavad kedagi, kellega teeniks raha,“ ütleb UFC esimene lesbitšempion Nunes. Ta ei mõista, miks ei või Cyborg – Nunes olla UFC 232 peamatš. Miks on vaja samale üritusele panna veel meeste tiitlimatš?

Nõustub põhimõtteliselt ka White: Rousey ja Conor McGregor on lati kõrgele ajanud. „Kõik meie võitlejad arvavad, et kui me reklaamiks neid sama ägedalt, oleks nad sama kuulsad. Aga see pole tõsi. Kui ma saaks Cyborgi ja Nunesi Ellen DeGenerese saatesse, siis miks ma keelaks neile seda?“

Rousey PPV-matšidel oli üle miljoni ostja. Cyborg – Holmi PPV-d vaatas 338 000. Cyborgi kategooria on UFC-s ainuke, kus puudub edetabel. On lihtsalt Cyborg esikohal. Pretendente pole. Cyborgi sõbrad soovitavad ikka aeg-ajalt, et UFC pole ju ainuke vabavõitlusorganisatsioon maailmas, aga Cyborg teab, et UFC on parim.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel