Naiste poksi suurlootus Mayer võitis tiitlivöö

01. november 2020 | Uudised

Naiste poksi selle aasta kiidetuim tiitlita talent Mikaela Mayer (59 kg) alistas 31. oktoobril Las Vegases WBO tšempioni Ewa Brodnicka.

See oli Brodnicka esimene kord poksida väljaspool Poolat. Poolatar kaotas tiitli juba enne võistlust, kuna kaalus lubatust rohkem. Mayer (13-0 enne) võitis seejärel lausa 100-88, 100-88 ja 99-89, kuid ülekaal polnud nii suur, nagu numbrid näitavad. Brodnickalt võeti punkte 6. ja 7. raundis klintši eest. Mayer ütles, et vastase liikumine ei teinud matši kergeks ja tegu polnud ideaalse võiduga. Järgmiseks soovib ta WBC meistrit Terri Harperit.

Mayer käis juulis üle Helen Josephist niimoodi, et kogu poksimeedia imestas, miks talle veel tiitlimatši antud pole. Mayer oleks pidanud tiitlile poksima Eva Wahlströmiga, sest oli sel hetkel edetabelis nr 1, matš aga anti nr 13 poksijale Harperile, kelle promootor on poksimaailma suurim mahhinaator Eddie Hearn.

Õhtu teises tiitlimatšis sai WBA ja IBF-i kukk-kaalu meister Naoya Inoue jagu 7. raundis Jason Moloneyst. „Moloney kaitses väga hästi,” kiitis Inoue, kelle silm on pärast matši Nonito Donairega permanentselt veidi rikutud. Jaapanlane ületas kuuldavasti senise teenistuse miljon dollarit Donairega poksimise eest ja pistis tasku vähemalt 1,5 miljonit, lisaks PPV, austraallane aga ületas senise tippteenistuse 250 000 dollarit ja on nüüd 400 000 võrra rikkam. WBO meister Johnriel Casimero teatas, et talle võit muljet ei avaldanud. Inoue pidi kevadel poksima Casimeroga, koroona tõttu jäi aga matš ära ja sügisel palgati Moloney.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel