Halloween: Ukraina hiid vaevles Chisoraga, naised selgitasid WBO meistri

01. november 2020 | Uudised

Aleksander Ussik võitis 31. oktoobril Londonis kõige raskemate meeste matšis Derek Chisorat.

Võit tuli 117-112, 115-113, 115-113. Ukraina vägilane tänas vastast matši eest. “Mina võitsin selle matši,” ütles Chisora. Tiitlile ei poksitud. Ukrainlane kaalus 98 kilo. Kui ta seni tantsis alati kõigi eest ära, siis seekord mitte. Käis isegi põrandal, kuigi mitte pikalilöömisena. See oli tema raskeim kaal seni ja ukrainlase teine matš üliraskekaalus pärast võitu eelmisel aastal Chazz Witherspooni üle. Ka Chisora poksis viimati mullu ja võitis David Price’i. Chisora treener David Haye pani hoolealusele enne matši Ussikiga kuuenädalase seksikeelu.

Nad pidid kohtuma mais ja siis oleks Chisora teeninud 6,9 miljonit ja Ukraina äss 2,2 miljonit naela. Nüüd oli teenistus kuivanud Chisoral 4 miljonile ja ukrainlasel 1,5 miljonile. Korraldajad lootsid, et vaatamisõiguse ostavad vähemalt 400 000 inimest, kuid ostsid 200 000 Ühendkuningriigis ja 100 000 Ukrainas. See oli Ukraina esimene PPV-kohtumine.

Frank Warren soovib, et ukrainlane poksiks järgmiseks Daniel Dubois’ ja Joe Joyce’i 28. novembri kohtumise võitjaga, seda juhul, kui Anthony Joshua loobub WBO tiitlist, et poksida Tyson Furyga. Joshua oli värsket matši vaatamas.

Sel poksiõhtul peeti üks suur tiitlimatš: Savannah Marshall (8-0 enne) ja Hannah Rankin vabale WBO keskkaalu meistri tiitlile. Rankin sai küll mõned löögid pihta Marshallile, kuid tervelt 182 sentimeetrit pikk ja meeletu löögiulatusega Marshall oli väga liikuv, tegi üldiselt, mida tahtis, ja kohtunik kuulutas 7. raundis välja tehnilise nokaudi.

2012. aasta MM-i kuld Marshall on ainuke, kes jagu saanud Claressa Shieldsist, seda muidugi amatööripäevil. Shieldsile kuuluvad kõik muud keskkaaluvööd. Marshall on profikarjääris punktidega võitnud vaid kaks matši, kõik ülejäänud vastased on ta laastanud enne lõpukella. Shields on öelnud, et praegu teeks ta Marshalli tolmuks. Marshall vaid muigas selle peale ja ütles: „Vaatame.” Rankin oli esimene nimega vastane, keda Marshall võitis. Shields (10-0) on võitnud pea ainult nimekaid vastaseid.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel