Naised ja poks! Kadi Hunt: poks on väga seksikas ala naiste jaoks

31. jaanuar 2019 | Uudised

Kadi Hunt on ise Reval-Spordi treener, aga käib mujal poksitrennis. Tema huvi sai alguse bodycombat’ist, otsustava tõuke andis aga GoodFighti enda Monika, kellega ta sattus sellel teemal rääkima. Selleks hetkeks oli Kadi juba paar aastat seda mõtet endaga kaasas kandnud ja kui ta nägi Monika silmis sellist kirge, andis see viimase lükke.

Eelarvamusi polnud?

Ma üldjuhul hoidun eelarvamustest. Pigem on minu jaoks poks väga seksikas ala naiste jaoks. See toob inimeses välja enesekindluse, tugevuse ja sihikindluse. See tekitab tunde, et ma olen kõigeks võimeline! Kui see pole seksikas naine, siis milline on? (Naerab.)

Kuidas treeneri valisid ja kus poksitrennis käid?

Ma käin Wiru Treeningus Pamela trennis. Pamela jäi mulle juba ammu sotsiaalmeedias silma oma ilu, oskuste ja positiivsusega. Ka see, et tegu on naistetreeninguga, tundus kuidagi lõbus. Ja Wiru Treeningu saalist olen ainult häid sõnu kuulnud, seega ma isegi ei kaalunud teisi valikuid. Pluss see on kesklinnas!

Milline oli esimene trenn?

Esimene trenn oli väga lõbus. Kohe pandi teistega ühte patta ja kordagi ei tekkinud tunnet, nagu peaksin pealtvaataja rollis olema, sest olen seal uustulnuk. Harjutasime erinevaid käelööke ja löögikombosid. Väga äge oli!

Ära siiski ei ehmatanud?

Üldse ei ehmatanud ära, pigem ületas see isegi mu ootusi. Poks ei ole minu jaoks vägivaldne ala, sest ma eristan seda kaklusest, seega ära ei ehmatanud see mind kuidagi. Inimesed olid väga sõbralikud ja see kindlustas ka positiivse emotsiooni.

Kommenteeri trenni kehalist ja vaimset poolt.

Vaimne pool on kindlasti tugevalt seotud vastupidavusega. Pikka aega intensiivset tööd teha ja samas mitte alla anda ja puhata võib vahel päris keerukaks osutuda (eriti kui öösel ei maganud hästi ja väsimus peal). Siiani olen ilusti suutnud lõpuni pingutada, isegi kui higi on nii palju, et enam ei saa silmigi lahti hoida. Ma pole allaandjahing, seega pean alati maksimumiga lõpuni tegema ja eks see võibki olla vailmselt väljakutset pakkuv. Füüsiline pool on trennis väga intensiivne: 15 minutit soojendust (mille ajal tahaks juba puhata), 45 minutit intensiivset tööd löökide kallal ja lõppu kõhulihased, millega Pamela suudab alati üllatada. Üle pika aja tunnen jälle, et kõhulihased on valusad. Mõnus!

Mida tähendab, et poksitrenn on sinu jaoks 200 protsenti õige valik?

See tähendab, et nii mu hing kui ka keha janunevad selle järele. Kogu see power on nii võimas, et külmavärinad tulevad peale. Ja see tunne, et saad milleski aina paremaks, on niivõrd rahuldustpakkuv, et seda ei vahetaks millegi vastu.

Kommenteeri treenerina poksitrenni miinuseid ja eeliseid võrreldes teiste treeningutega.

Iga trenn on omamoodi hea, keha tahab mitmekülgsust. Poksitrenni eeliseks ongi variatiivsus. Samuti see, et see arendab kiirust, jõudu, koordinatsiooni, tasakaalu ja keskendumisvõimet. Miinuseks on nagu iga teisegi trenni puhul see, et korraliku soojenduseta on kerge endale liiga teha, kui liiga innukalt kohe peale lennata. Kuna me kasutame üldiselt vahenditena kotte ja lapasid, siis muid ohte ja miinuseid konkreetselt ei olegi.

Võtaksid sõbrannad poksitrenni kaasa?

Iga kell! Paar tükki on juba huvi ka tundnud. (Naerab.)

Monika Kuzmina

Vaata veel