Foto: Freepik

Miks peaksid poksijad piisavalt magneesiumit tarbima?

02. mai 2024 | Uudised

Magneesium mängib olulist rolli paljudes lihaste funktsioonides, närviimpulsside edasikandumises, valgusünteesis ja hapniku transpordis, mistõttu on oluline, et aktiivselt poksiga tegelevad sportlased tarbiksid piisavalt magneesiumi, vahendab veebileht Fressi.fi.

Spordiga tegelemine suurendab magneesiumi vajadust

Aktiivselt spordiga tegelevad inimesed peaksid silmas pidama, et nad saaksid toidust piisavalt magneesiumi kätte. Magneesiumi vajadus on seda suurem, mida füüsilisemalt raskema trenniga on tegu. Üheks selliseks spordialaks on poks.

Magneesiumi vajadus on seda suurem, mida füüsilisemalt raskema trenniga on tegu.

Veel üheks teguriks, mis suurendab magneesiumivajadust, on stress. Kuna raske treening võib organismile olla stressifaktoriks, vajab aktiivselt spordiga tegelev inimene rohkem magneesiumi.

Foto: Freepik

Seega peaksid regulaarselt trenni tegijad pöörama tähelepanu oma toidulaua mitmekesisusele ja mitmekülgsusele, et see sisaldaks kõike vajalikku organismile.

Miks on magneesiumit vaja?

Magneesium osaleb lihaste ja närvide töös, aga hoiab ka luud tugevad, südame terve ja veresuhkrutaseme normaalsena. Magneesiumist sõltub suurel määral see, kui väsinuna ja kurnatuna sa ennast tunned.

Magneesiumist sõltub suurel määral see, kui väsinuna ja kurnatuna sa ennast tunned.

Millised on head magneesiumiallikad?

Heaks magneesiumiallikaks on näiteks täisteratooted, köögiviljad, eriti rohelised lehtköögiviljad, pähklid ja seemned. Magneesiumi saab ka lihast, marjadest, kaunviljadest, kartulist, tumedast šokolaadist ja kohvist.

Heaks magneesiumiallikas on veel spinat, sojapiim, maapähklivõi, pruun riis, avokaado, kikerherned ja banaan.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel