Võitlusõhtu Yakuza Fight 7 CONTENDERS toimub 12. oktoobril esmakordselt Kalevi Spordihallis. Eelmisel korral leidis võitlusõhtu aset 16. märtsil Rakvere Spordikeskuses. Korraldajad võtsid tol korral uue suuna ja muutsid eelnevate korralduse printsiibi, mis suuremas osas puudutab võitlejate tasustamist. Uueks motoks on „võitja võtab kõik“.
Kui poksist paus pikaks venib, tekib tunne, et midagi on justkui puudu
Esimene võitlusõhtu Yakuza Fight toimus 2015. aastal Tapal ja kavas oli ainult olümpiapoks. Eesti Poksiliidu juhatuse liige, hinnatud poksikohtunik nii Eestis kui ka välismaal ning võitlusõhtu Yakuza Fight üks peakorraldajatest Jakov Peterson meenutab, et sündmusel oli väga palju pealtvaatajaid ning see läks publikule peale. Peale esimest võitlusõhtut otsustati, et sellega liigutakse edasi Rakverre, mis saigi mitmeks aastaks nii-öelda kodupaigaks Yakuza Fight`ile. Üsna ruttu kasvas võitlusõhtu rahvusvaheliseks suureks sündmuseks, kuhu olid kaasatud ka maailma tippu kuuluvad, näiteks profipoksija Robert Helenius Soomest ja veel mitmeid välismaa häid sportlaseid.
Peterson tõdeb, et tema hea koostööpartner ja natukene ka vaimne mentor mainis talle, et poks on selline ala, mis on kuigivõrd seotud ka DNA´ga, ehk on justkui vereringes sees. Ta leiab, et ilmselt see ongi nii, sest need perioodid, kus paus pikaks venib, kus ta ei käi võistlustel ega saa midagi kas poksi või võitlusspordiala heaks teha, tekivad tal sisse ärevus, rahutus ja igavus.
„Mul on tunne justkui ei tee ma õiget asja ja midagi on puudu. Mõne jaoks on puhkus mere äärde minek või päikese võtmine, minu jaoks on selliseks restardiks ja lõõgastuseks see, kui saad osa mingist võistlusest või selle jaoks midagi korraldada,“ lausub ta ja lisab, et niimoodi kujunes välja ka Yakuza Fight taassünd, ehk Yakuza Fight 6 NEW ERA, mida ta pärast 5-aastast pausi sellel aastal koos uute partneritega korraldas.
Yakuza Fight kui koht, kust sportlased endale tuule tiibadesse saavad
Peterson unistab sellest, et korraldades võistluseid, toetades võitlussporti ning osaledes kohtunikuna, tahaks ta vanaduses näha kõige selle tulemusena, et ühe Eesti sportlase nimi oleks raiutud olümpiatahvlile, poodiumikohale ja medaliga. „Siiamaani on meil see olnud ka, aga ainult eelmise sajandi alguses. Minu suur soov ja unistus on see, et meie sportlased, kes osalevad Yakuza Fight`il, saaksid endale tuule tiibadesse ja et nad pärast meelde tuletaksid, et see on see koht, kust nad alustasid ja jõudsid tänu sellele sinna, kus nad on.“
Sa ei tööta raha nimel, vaid võitled raha eest
Ettevõtja ja võitlusõhtu üks peakorraldajatest Jan Lipinski toob välja, et juba lapsepõlves olid meil sellised asjad nagu tänav vs tänav ja hoov vs hoov. Mõnikord tuli ühe tänava kõige kõvem võitleja vastamisi teise tänava kõige kõvema võitlejaga. „Olin tol ajal üsna noor, aga vanemad poisid tegid panuseid erinevatele asjadele, nagu näiteks sigaretid või rublad ning tookord võttis võitja kõik. Kaotajale sai osaks lihtsalt sõprade toetus,“ meenutab ta ja lisab, et nii tekkiski Yakuza Fight`i idee, nägemaks, kes on kõige tugevam Eestis. „Aga siiski mitte ainult Eestis, vaid ka, kes on kõige tugevam meie naaberriikides. Kavatseme kutsuda külalisi ka Lätist, Soomest ja Leedust. Seega pole see ainult kohalik teadmata turniir või sündmus. Ja Yakuza Fight`i üks põhimõte kui meistrivõistlus ja turniir on see, et võitja võtab kõik.“
Lipinski lisab, et kõik, kes nägid Yakuza Fight 6 NEW ERA-d Rakveres, ütlesid, et võitlejad tõepoolest võitlesid. „Ja ma arvan, et see on tõsi. See pole pelgalt minu arvamus, vaid ka teiste inimeste oma, sest motivatsioon on täiesti erinev. Sa ei tööta raha nimel, sa võitled raha eest. Kui sa lihtsalt otsustasid ringi joosta ja oma palga saada, siis nii see ei käi. Kõik ringis mõistavad seda – kas sa teed seal ringis midagi või lahkud ilma milletagi. Nii see mul ka peas mõnda aega oli,“ räägib ta.
Korraldajad soovivad anda midagi nii sportlastele, kui ka publikule ja fännidele
Yakuza Fight`i lõppeesmärk on Lipinski sõnul professionaale turniir, kuid korraldajad ei soovi siiski, et ringis võitleksid paarid. Nad soovivad pidevat liikumist ning tahavad anda mitte ainult sportlastele midagi, mille nimel treenida ja võidelda, vaid midagi ka publikule ja fännidele.
Monika Kuzmina
Toimetaja
info@goodfight.ee