Mikaela Mayer ja Naoya Inoue kaitsesid tiitleid

20. juuni 2021 | Uudised

WBO kuni 59-kiloste naiste meister Mikaela Mayer kaitses tiitlit Las Vegases 19. juunil Erica Fariasi vastu.

Mayer võitis 97:93, 98:92, 98:92, kuid Farias oli libe kui sületäis värskelt püütud kalu ja kergelt ei antud siin midagi. Farias poksis viimati Jessica McCaskilliga. Nad pidasid kaks kohtumist, 2018. ja 2019. aastal, ja argentiinlanna kaotas need mõlemad. Ta sai meistriks 2010. aastal, kui oli alles 7-0, ja valitses 2018. aastani. 36-aastasel Fariasil tuleb hakata kaotustega harjuma.

30-aastane Mayer peab hakkama võitmisega harjuma. On ju ka naljatatud, et naised, kes soovivad võrdsust meestega, pole ambitsioonikad – tuleks soovida veel paremaid tingimusi kui meestel. Mayeri vanemad lahutasid ja isa kasvatas kolme tütart. Mayer hakkas liikuma vales seltskonnas. Mayer alustas tai poksis, siis teatati, et naised saavad olümpiale ja ta valis poksi, aga kuna pärast olümpiat pakkumisi polnud, valis vabavõitluse ja oligi juba Bellatorile võistlema minemas, kui viimasel hetkel Top Rank tegi pakkumise.

Mayer teeb Twitteris sama vahvaid postitusi kui Amanda Serrano. „Kui teil minult midagi konkreetset vaja pole, ärge mulle võitlusnädalal helistage. Kindlasti pole vaja sõnumeid stiilis „oled valmis?”,” kirjutas ta.

World Boxing Super Series teatas sel nädalal, et kolmas hooaeg peetakse naispoksijate seas ja Mayeri kaalus. Ühtegi nime pole veel teatatud, aga Mayer juba reageeris Twitteris ja tundus põnevil.

WBC meister Terri Harper pidi poksima WBA meistri Hyun-Mi Choiga, kuid vigastas kätt. „See oleks olnud võrdne võitlus. Choi pole eriti tehniline, aga laseb kätel kõvasti käia. Terri on natuke tugevam, aga vajab kogemusi,” sõnas Mayer.

IBF-i meister Maiva Hamadouche pakkus Mayerile matši 19. juuniks, kuid mõtles ümber ja osaleb olümpial.

Ülejäänud tähtsamad kohtumised:

IBF-i ja WBA meister Naoya Inoue alistas Michael Dasmarinase
Isaac Dogboe alistas Adam Lopezi

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel