Isa ja poeg Chavezid tegid nimekate vastastega poolnaljamatše

20. juuni 2021 | Uudised

Julio Cesar Chavez seenior ja juunior poksisid 19. juunil Mehhikos legendaarsete nimedega vastastega.

Juunior kaotas 77:75, 75:77, 75:77 vabavõitlejana tuntud Anderson Silvale. Nagu ütles Dick Cheney: võiduks on vaja 50% häältest + 1. Chavez arvas, et tulemus oli viik. Kategooria oli tavapäratu 83 kilo. Chavez ei saanud kaalu ja pidi andma 100 000 dollarit teenistusest vastasele. Chavez ütles, et tema teada lepingus kaalu polnud. Kaaluprobleem on teda jälitanud alati – 2019. aastal ei saanud ta kaalu kohtumiseks Daniel Jacobsiga ja pidi loovutama miljon dollarit ehk kolmandiku teenistusest.

Juunior (52-5-1) oli WBC keskkaalu meister 2011-2012. Silval oli varem peetud kaks profipoksimatši: üks 1998. aastal (kaotus) ja teine 2005. aastal (võit). Juunior ütles enne matši, et on Silvast kuulnud, kuid pole teda kunagi võitlemas näinud.

58-aastane Julio Cesar Chavez poksis peamatšis neljaraundises näidismatšis vastasega, kelle nimi on tuntud, kuid tema ise mitte: 42-aastase Hector Camacho (59-7-1) isa Hector Camacho oli profipoksi maailmameister ja papa Chavezi omaaegne konkurent. Chavez seenior ütles, et see jääb tema viimaseks matšiks ja annetas selle teenistuse Camachode perele. Vastasest selgelt rohkem kaalunud Camacho ei teinud peaaegu ühtegi lööki ja proovis kogu aeg eest ära kõndida. Surm ootab kõiki, aga mõni ei suuda oodata ja läheb seda otsima, ütlesid vanad indiaanlased. Chavez seenior ütles, et Chavez juunior võiks nüüd ka erru minna.

Jalisco staadionil peetud üritusel käis ka Canelo Alvarez, kelle vennapoeg Johan võttis profidebüüdis võidu. Canelo vend Ramon alistas Omar Chavezi, kes on Julio Cesar Chavez juuniori vend.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel