Mark Tervinsky ja Arly Aasla. Foto: Rando Pajula

Mark Tervinsky UFN Rakverest: inimestel on suur huvi võitlusõhtu vastu

25. oktoober 2022 | Underground Fight Night, Uudised

Rakvere Rammumehe võistluse korraldaja Mark Tervinsky ning Tartus asuva Corsagym spordiklubi pidav Gert Goršanov korraldavad 3. detsembril Rakveres tipptasemel kahevõitlusspordiõhtu UNDERGROUND FIGHT NIGHT. Rakvere spordiõhtuga soovitakse linnas elu käima lüüa ning samuti on eesmärgiks muuta see iga aastaseks traditsiooniks.

Mark Tervinsky ja Arly Aasla. Foto: Rando Pajula

Kui teed asju hästi, küll siis muud asjad sellele järgnevad

Mark loodab, et kuigi praegu on ajad keerulised, siis head asja tehes, tulevad appi nii toetajad kui ka inimesed spordisündmust vaatama. Ta lisab, et eesmärk ei ole rikkaks saada, vaid asi käima saada ning muuta see traditsiooniks. „Kui teed asju hästi, küll siis muud asjad sellele järgnevad,“ lausub ta ja lisab, et suure poksisündmuse suurimad kuluallikad on kindlasti profimatšid. „Suured nimed tasuta võitlema ei tule, see on nende töö. Lisaks ka tehnika ja varustuse rent.“

Peale sündmust tehakse kalkulatsioonid ja arutatakse tulevikku. „Mõtlen ikka positiivselt,“ räägib ta selle kohta, mis saab siis kui jäädakse miinusesse.

Mark tõdeb, et VIP lauad lähevad nagu „soojad saiad“ ning soovitab seega varakult koha broneerida. „Kuulutused pole veel väljaski, aga üle poolte laudade on juba läinud,“ rõõmustab ta ja lisab, et ühtlasi pidid nad tekitama juurde ala lisalaudadele. „Nagu ütlesin, siis kui teed asja õigel ajal ja õiges kohas, siis peaks kõik hästi minema. Sellist show`d pole Rakveres aastaid olnud. Võin julgelt öelda, et see on selle talve suursündmus Lääne-Virumaal. Ja laudade tellijateks pole mitte sportlased, vaid peamiselt Rakvere rahvas.“

Mis praeguse korraldusperioodi juures enim rõõmu teeb?

Mark sõnab, et praeguse korraldusperioodi juures teeb rõõmu asjaolu, et inimestel on suur huvi võitluse vastu. Lisaks, et mehed, kes teda alati toetanud on, tulevad ka seekord, vaatamata rasketele aegadele, kaasa. „Isiklikult teeb aga rõõmu ka see, et saab tegeleda jälle uue ja natuke suurema ning keerulisema asja korraldamisega – see pakub väljakutseid ja samal ajal kindlasti ka arendab.“

UFN Rakvere toetajad

Mark toob välja, et UFN Rakvere peasponsoriks on Stellen24 omanik Arly Aasla – mees, kellele peaks Marki sõnul Spordikeskuse ette ausamba püstitama, kes on iga aastaselt toetanud Rakvere Rammumeest ja nüüd ka UFN sündmust. „Eelmine aasta valiti Rakvere ametlikult Euroopa spordilinnaks. Suurt osa mängis selle juures ka rahvusvaheline võistlus Rakvere Rammumees. See oli nii-öelda koroona aasta, kus sponsoreid oli väga raske leida. Poleks Arly suurelt toetanud, arvan, et poleks võistlust ka toimunud. See on näide sellest, kuidas mingi tegevus võib enda teadmata viia lõpuks päris suure asjani, nii Eesti kui ka Rakvere jaoks,“ räägib ta.

Mark Tervinsky ja Arly Aasla. Foto: Rando Pajula

Ka toob Mark toetajana välja rammumees Sergei Rubinov`i Raw Studiost, kes on alati aidanud reklaammaterjalide ja särkidega. „Ka Põhjakeskus. kus toimub pressikonverents päev enne võistlusi. Lääne OÜ Ehitustööd, Väike Pesubutiik, Your Fitpoint ning ühtlasi suured tänud Art Hotellile sportlaste majutamise eest,“ tänab Mark kõiki praeguseid toetajaid.

Miks otsustas Arly spordivõitlusõhtut toetada?

Stellen24 omanik Arly Aasla räägib, et kui Mark UFN võitlusõhtu ideega tema juurde tuli, tundus see talle koheselt väga huvitav ja suur asi. Seda eelkõige sellepärast, et ega Rakveres tihti selliseid asju ei toimu. „Palju on inimesi, kes küsivad toetuseks raha, aga Mark pakub alati ka üsna palju vastu selle eest. Tegu on vägeva ideega, kus on ühendatud sport ja samal ajal sõpradega ümber poksiringi aja veetmine. Minu jaoks on see formaat täitsa uus ja meeldis kohe väga,“ sõnab ta selle kohta, miks otsustas spordivõitlusõhtut toetada.

Arly lausub, et poksi juures on tema jaoks huvitav vaadata, kuidas mehed ringis endast kõik annavad ning suuri poksimatše üritab ta samuti alati jälgida. Kunagi hoidis ta silma peal näiteks Mike Tysonil.

Arly ja sport

Kuna Arlyl endal pole aega trennis käia, siis ostis ta omale koju väikese jõusaali varustuse ja üritab ennast seal vormis hoida nii tihti kui võimalik.

Arly ja heategevus

„Üritan toetada pere ja sõprade tegemisi,“ sõnab ta.

  • UFN Rakvere võitlusõhtule saab pileteid soetada siit.
GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel