Foto: Shutterstock

Kaks soovitust, kuidas kodus poksitrenni harrastada

26. oktoober 2022 | Nõuanded, Uudised

Poksiga tegelemine sobib kogu perele ja füüsilise vormi paremaks muutudes, väheneb ka stress. Füüsiline vorm ei ole aga pelgalt lihasmass. Kui soovid olla parimas võimalikus vormis, tuleks harjutada ka vastupidavust, kiirust, väledust ja koordinatsiooni, vahendab rantalakeus.fi.

Kõik need eelpool toodud omadused on olemas näiteks poksijatel. Kodune poksitreening on üks parimaid viise oma keha mitmekülgseks treenimiseks. Parimal juhul on sul vaja vaid poksikotti ja hüppenööri.

Hüppenöör

Hüppenöör on väga tõhus viis, kuidas oma vastupidavust ja kiirust suurendada. Isegi 10-minutiline hüppenööritreening võrdub umbes 30-minutilise sörkimisega. Lisaks paneb hüppenöör proovile ka käed.

Hüppenöör (Foto Freepik)

Foto: Freepik

Poksikott

Enne kui liigud poksikoti juurde, siis hüppenööriga hüppamine aitab ka õigesti liikuda. Õige liikumine annab aga ka treeningule mõtte. Kujuta ette, et oled poksiringis ja poksikott on su vastane. Kõige rohkem jõudu löömisel tuleb jalgadest, seega kasuta löömisel kogu keha.

Vali poksikott õigesti

Algajale on hea valik umbes 20 kg kaaluv poksikott. See sobib hästi ka lastele. Kui oled juba paremas vormis ja löögijõud on suurem, peaksid valima umbes 30-40 kg kaaluva poksikoti. Lakke kinnitatav poksikott on kindlasti nii kodus kui ka jõusaalis kõige levinum. Kui lakke kinnitamine pole võimalik, on alternatiiviks maapinnal seisev poksikott – seda on lihtne peaaegu kõikjale asetada. Sageli on need ka raskemad ja sobivad paremini jalalöögiharjutusteks.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel