Maksim Tsvetkov pole veel 15, kuid pidanud juba 49 matši

22. aprill 2019 | Uudised

Maksim Tsvetkov teeb vähe sõnu, aga mida vähem teeb ta sõnu, seda rohkem teeb ta tegusid.

Maksim on Kohtla-Järve poksija, kes äsja kuni 15-aastaste Eesti meistriks tuli. Ta ei pea seda isegi oluliseks võiduks. Konkurente oli vaid üks. Tal on peetud juba 49 matši, millest on võitnud 38. Tänavu on tulnud võidud ka Hans Kaiva mälestusvõistlustel, kus alla jäi Arseni Popov (Dünamo), ja Tallinna lahtistel.

Maksim asus ringi juba 2014. aasta Narva meistrivõistlustel, kus kaotas kuni 30-kiloste poiste kategoorias Fjodor Kolossovile (Dünamo). Jõhvi Box Openi finaalis tuli 1:2 alla vanduda Dmitri Protkunasele (PSK).

Aasta hiljem võitis Tsvetkov Sillamäe meistrivõistlused. Kohtla-Järve lahtistel läks ta kokku Maksim Gontšaroviga (Evail-Athletics), keda oli juba neli korda võitnud. Seekord andsid kohtunikud aga võidu Sillamäe poisile.

2017. aastal kaotas Maksim Hans Kaiva võistlustel Dmitri Protkunasele (PSK), kuid võitis Ida-Virumaa lahtiste finaalis Deniss Tšernokoškinit (PSK).

Eelmise aasta Ida-Virumaa meistrivõistlustel tuli esikoht Arseni Popovi (Dünamo) ees. Kaiva turniiril sai Maksim 3:0 jagu klubikaaslasest Nikita Lemeševist. Eesti meistrivõistlustel sulges edasipääsu juba esimeses matšis vana tuttav Joosep Palm (Dünamo).

Maksim on ka tubli maadleja. Tänavu tuli sarja Nublust Nabiks avaetapil kuni 52-kiloste poiste seas 5. kohale. Tänavustel Eesti meistrivõistlustel oli seitsmes.