Eesti Raskejõustiku Akadeemia treener Kaido Leesmann Foto: Karen Härms

Maikel Astur ja Uku Jürjendal treenivad uues Eesti Raskejõustiku Akadeemias

17. august 2021 | Trennid, Uudised

Spordiklubis Reval-Sport avati Eesti Raskejõustiku Akadeemia, kus saab spetsialiseeruda kahele suunale.

Areng tugevamaks, kiiremaks ja vastupidavamaks

Eesti Raskejõustiku Akadeemia tegeleb sportlaste treenimise ja nõustamisega eelkõige kahel suunal: powerlifting ehk jõutõstmine ja powerbuilding ehk kehatoonuse arendamine.

Jõutõstmisega võivad akadeemias tegelema hakata nii algajad kui ka edasijõudnud. Kogenud treeneritel on kogemust ja kompetentsi, et treenida inimesi nii klassikalises jõutõstmises ja lamades surumises kui ka varustusega jõutõstmises ja lamades surumises.

Akadeemias aidatakse ka teiste spordialade harrastajatel saada tugevamaks, kiiremaks ja vastupidavamaks. Eesti Raskejõustiku Akadeemia treenib ka poksijaid, võitlejaid, pallimängijaid, kergejõustiklasi, ujujaid, lauatennise mängijaid ja paljude teiste alade harrastajaid. Treenerid aitavad sportlast just tema spordiala vajadusi silmas pidades. Powerbuilding sobib ka lihtsalt harrastajale, kes soovib parandada või taastada oma füüsilist vormi.

Hüppeline areng füüsilises ja mentaalses vormis

Maailma ja Euroopa MV medalist ja Eesti parim fighter 2018, 2019 Maikel Astur sõnab, et on Eesti Raskejõustiku Akadeemia koostööga rahul. “Koostöö Kaido Leesmanniga on viinud minu füüsilise vastupidavuse täiesti uuele tasemele. Olen palju arenenud mitte ainult sportlasena, vaid ka inimesena. Julgen öelda, et täna teeme asju ikka väga professionaalselt,” kommenteerib Astur.

Profifighter Uku Jürjendal sõnab: “Mu füüsiline ja ka mentaalne vorm on paranenud hüppeliselt. Vahet on märgata kiiruses, plahvatuses ja eriti lihas-vastupidavuses. Kaido Leesmanni trennides külastan ma tihti oma kõrgeima soorituse/vastupidavuse läve, kuhu puhtalt ise treenides oleks pea võimatu jõuda. Seal tsoonis töötamine annab usku mu tegelikku võimsusesse, mis omakorda tõstab enesekindlust ringis.”

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel